Po dwóch dniach eliminacji znamy już pełną listę 32 zawodniczek, które od poniedziałku będą rywalizować na kortach przy ulicy Myśliwieckiej 4A. W ramach turnieju BGŻ BNP Paribas Women's Futures zobaczymy trzy tenisistki KT Legia: Annę Hertel oraz kwalifikantki Stefanię Rogozińską-Dzik i Weronikę Foryś. Dla wszystkich naszych reprezentantek to będzie debiut w imprezie rangi ITF Pro Circuit.

zdjęcia

 

Zmagania rozpoczną się na czterech kortach o godzinie 9.30. Łącznie zaprezentuje się w turnieju głównym aż 14 Polek. Z tego grona sześć dostało się do imprezy przez dwudniowe eliminacje, w których walczyły także legionistki. Znakomicie zaprezentowały się Weronika Foryś i Stefania Rogozińska-Dzik.

Ta pierwsza najpierw pokonała 31-letnią Marianę Correę z Ekwadoru 7:5, 6:1. W decydującym meczu 17-letnia zawodniczka Legii wygrała z dwa lata starszą Joanna Zawadzką 6:2, 6:1.

Rogozińska-Dzik, która nie skończyła jeszcze 15 lat najpierw wygrała z ponad trzy lata starszą Niną Furmaniak 6:4, 6:1, by potem zmierzyć się w starciu o główną drabinkę z 19-letnią Pauliną Lewandowską. To było pasjonujące starcie, które ostatecznie legionistka wygrała 4:6, 6:3, 7:6 (6).

Foryś w pierwszej rundzie spotka się inną kwalifikantką Aleksandrą Buczyńską, a Rogozińska-Dzik z Brazylijką Eriką Drozd Perreirą. Oba pojedynki zaplanowano na wtorek.
W poniedziałek zaprezentuje się za to Anna Hertel. 15-latka w drugim meczu na korcie głównym zmierzy się z Rosjanką Anną Pribyłową. Początek tego spotkania ok. godz. 11.30.

Równolegle będzie także rozgrywana rywalizacja deblowa. W niej zobaczymy Hertel, która wystąpi w parze z byłą zawodniczką Legii Joanną Dobrowolską. 28-latka przeszła przez kwalifikacje do turnieju głównego w grze pojedynczej.

Pary pierwszej rundy singla:

Santamaria (1) – Miklova; Rogozińska-Dzik – Drozd Pereira; Pribyłowa – Hertel; Zimmermann (7) – Rojek; Cabaj Awad (3) – Przybylska; Polańska – N. Kolb; Jamrichova – Szymczuch; Tholey (8) – Fedoryshyn; Szoszyna (5) – Kolarova; Buczyńska – Foryś; Neplij – Chiesa; Jegiołka (4) – Dobrowolska; Laine (6) – Argyelan; Bieńkowska – Kubicz; Czarnik – Podlińska; Lehnert (2) – Horackova.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top