strona archiwalna

Drugi dzień turnieju głównego podczas BGŻ BNP Paribas Women's Futures przyniósł kolejne znakomite występy młodych legionistek. Kwalifikantki Stefania Rogozińska-Dzik i Weronika Foryś zwycięsko zadebiutowały w imprezie rangi ITF Pro Circuit. Pierwsza z zawodniczek pokonała Erikę Drozd Pereirą z Brazylii 6:1, 6:3. Druga wyeliminowała w równie pięknym stylu Aleksandrę Buczyńską 6:2, 6:2. Nasze tenisistki zagrają w środę w drugiej rundzie.


zdjęcia

 

14-letnia Rogozińska-Dzik od początku wtorkowego pojedynku prezentowała się bardzo pewnie w każdym elemencie gry. W pierwszej partii po dwóch przełamaniach prowadziła już 5.0. Prawie pięć lat starsza rywalka z Brazylii wygrała honorowego gema, ale za chwilę Stefania zakończyła inauguracyjną odsłonę. Trwała ona nieco ponad pół godziny.

W drugim secie rywalka z Ameryki Południowej nieco poprawiła grę. Polka prowadziła 2:0, ale potem przegrała trzy gemy z rzędu. Legionistka na nic więcej jednak przeciwniczce nie pozwoliła. Wygrała cztery kolejne gemy i partię 6:3.  Nasza zawodniczka w całym pojedynku dobrze serwowała, na dodatek pięciokrotnie przełamała Drozd Pereirę. Mecz trwał 80 minut. W drugiej rundzie spotka się z turniejową jedynką, a więc Amerykanką Sabriną Santamarią.

Prawie dwie godziny później na korcie pojawiła się Weronika Foryś. 17-latka, która tak jak Stefka musiała grać w eliminacjach nie miała problemów z Aleksandrą Buczyńską. Tenisistka Legii świetnie serwowała i dobrze returnowała. Pięciokrotnie przełamała starszą o rok przeciwniczkę. Jej zwycięstwo 6:2, 6:2 nawet przez moment nie było zagrożone. Teraz Foryś zmierzy się z Anastazją Szoszyną z Ukrainy. 

W środę w drugiej rundzie zagra także Anna Hertel, która w poniedziałek także zanotowała debiutancką wygraną w gronie profesjonwalnych zawodniczek. Jej rywalką będzie Belgijka Kimberley Zimmermann. 

Początek meczów o godzinie 9.30. PLAN GIER

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top