Reprezentanci naszego klubu już wiedzą, z kim spotkają się w historycznych, bo pierwszych dla siebie pojedynkach w juniorskim French Open. Iga Świątek, która w wielkim stylu przeszła przez kwalifikacje zagra z Rumunką Georgią Craciun. Natomiast pewny od wielu tygodni głównej drabinki Kacper Żuk spotka się z Hiszpanem Nicolą Kuhnem. Legioniści pojawią się na kortach obiektu im. Rolanda Garrosa w niedzielę późnym popołudniem.

 


Świątek w eliminacjach nie dała większych szans dwóch rywalkom. Najpierw pokonała Ninę Kruijer z Holandii 6:3, 6:1. W decydującym starciu wygrała z Chinką Jia Qi Ren 6:1, 6:4. Kwalifikacje odbywały się pod Paryżem.

Teraz kończąca we wtorek 15 lat Iga zmierzy się z Rumunką Georgią Craciun, która w najnowszym rankingu ITF Juniors zajmuje 12. pozycję. Ten mecz jest zaplanowany na korcie numer 16 w kompleksie im. Rolanda Garrosa jako czwarty w kolejności od godziny 11. Jest tam kamera telewizyjna i spotkanie będzie można zobaczyć w Eurosport Playerze. 

Kacper Żuk natomiast poleciał do Francji w sobotę. On nie musiał występować w eliminacjach. Został rozstawiony z numerem 25. Po losowaniu okazało się, że w pierwszej rundzie spotka się z reprezentującym Hiszpanię, a urodzonym w Austrii Nicolą Kuhnem. Ten pojedynek będzie ostatnim w niedzielę na korcie trzynastym.

Dla 17-letniego legionisty to będzie drugi w tym sezonie i drugi w karierze występ w juniorskiej imprezie wielkoszlemowej. W styczniu podczas Australian Open dotarł do ćwierćfinału gry deblowej, a w singlu był w pierwszej rundzie.

- Długo czekaliśmy na moment, w którym będziemy mieli w głównej drabince wielkoszlemowego turnieju najlepszego polskiego juniora i juniorkę. Tym bardziej cieszę się, że udało się to właśnie Kacprowi i Idze, których znam od początku ich przygody z tenisem. Oboje reprezentują Legię Warszawa i należą do Warsaw Sports Group. Po sobotnim losowaniu nastroje są bojowe. Poznaliśmy nazwiska rywali, ale to nic nie zmienia w przygotowaniach do tego pierwszego meczu - mówi dyrektor KT Legia i prezes zarządu Warsaw Sports Group Artur Bochenek.

- W turnieju głównym nie ma już słabych zawodników, każdy może wygrać z każdym. Imprezy wielkoszlemowe rządzą się swoimi prawami. Wierzę, że zarówno Kacper jak i Iga wyjdą na kort z szacunkiem i respektem dla rywala. Jednocześnie rozpoczną mecze z jednym celem, a wiec chęcią pokazania siły i determinacji. Jestem przekonany, że legioniści pokażą od pierwszej do ostatniej piłki wielkie serce do walki - dodał Bochenek.

Oprócz legionistów w turnieju głównym chłopców w gronie 64 zawodników zagra także Piotr Matuszewski, a więc deblowy partner Żuka. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top