Lepszego początku przygody z juniorskim turniejem wielkoszlemowym legionistka nie mogła sobie chyba wymarzyć. Iga Świątek najpierw we wspaniałym stylu przeszła dwie rundy kwalifikacji do French Open, a w niedzielę na inaugurację turnieju głównego wyeliminowała w pięknym stylu rozstawioną z siódemką Georgię Craciun 6:3, 6;2. Rumunka w ostatnim rankingu ITF Juniors zajmowała 12. pozycję, a więc zdecydowanie wyższą niż nasza zawodniczka. Na korcie numer 16 kompletnie jednak nie było tego widać. 


Świątek we wtorek skończy dopiero 15 lat. Do Paryża pojechała na początku tygodnia, aby walczyć w eliminacjach. W nich bez większego trudu pokonała dwie starsze rywalki. Sobotnie losowanie skojarzyło ją w pierwszej rundzie turnieju głównego z bardzo groźną, dwa lata starszą Rumunką Craciun. Notowana o 35 pozycji wyżej w klasyfikacji ITF Juniors tenisistka w starciu z Igą nie miała jednak zbyt wielu argumentów. Warszawianka rozkręcała się z każdą kolejną piłką.

Pierwszy set był jeszcze w miarę wyrównany. Serwis nie był atutem obu tenisistek. Polka była lepsza o jedno przełamanie. Ostatecznie trzykrotnie odebrałą podanie przeciwniczce, sama straciła je dwukrotnie i wygrała 6:3.

W drugiej partii na korcie istniała już tylko Świątek. Polka świetnie serwowała. Wygrywała zdecydowaną większość piłek nie tylko po pierwszym, ale także po drugim podaniu. Tym razem rywalka nie miała nawet jednej szansy na przełamanie. Iga za to dobrze returnowała i z trzech szans brejkowch, wykorzystała dwie. Prowadząc 5:2 serwowała, aby wygrać debiutancki mecz w juniorskiej głównej drabince wielkoszlemowej. 14-latka wykazała się opanowaniem i zwyciężyła za pierwszą piłką meczową. 

Pojedynek, w którym legionistka popełniła zaledwie trzy niewymuszone błędy, trwał nieco ponad godzinę. 

Krótko po zakończeniu tego spotkania, inne mecze zostały przerwane z powodu deszczu. Iga zdążyła zatem wygrać także z pogodą.

W drugiej rundzie, prawdopodobnie we wtorek Świątek zmierzy się z Melane Helgo z Norwegii albo Japonką Mai Hontamą. Obie tenisistki dostały się do głównej drabinki bez eliminacji. 

Świątek będzie także grała w deblu. Tam jej partnerką jest Włoszka Federica Bilardo.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top