strona archiwalna

Dwudniowa przymusowa przerwa w juniorskim French Open absolutnie nie zdekoncentrowała naszej zawodniczki. Iga Świątek w deszczowy wtorek świętowała 15. urodziny, a dzień później wróciła na kort w Paryżu i wygrała dwa spotkania. W środę najpierw w drugiej rundzie gry pojedynczej pokonała o wiele wyżej notowaną w juniorskim rankingu Japonkę Maię Hontamę 6:4, 6:3. Potem po odpoczynku w parze z Włoszką Federicą Bilardo awansowała do drugiej fazy turnieju deblowego.


Świątek prezentowała się tak samo dobrze jak od początku przyjazdu do Francji. Przypomnijmy, że najpierw w wielkim stylu przeszła przez kwalifikacje, by potem w pierwszej rundzie w znakomitym stylu wyeliminować Rumunkę Georgię Craciun. Wszystkie przeciwniczki w drodze do środowego meczu były dużo starsze od Igi.

Tym razem legionistka zmierzyła się z 24. w klasyfikacji ITF Juniors Japonką Mai Hontamą. 

Początek na trudnym, bo wilgotnym korcie nie był dla Polki najlepszy. Azjatka z przewagą przełamania prowadziła 3:1. Iga świetnie zareagowała. Odłamała rywalkę, potem zrobiła to po raz kolejny i z następnych sześciu gemów wygrała pięć. Nasza zawodniczka grała bardzo regularnie i praktycznie nie popełniała błędów. 

W drugiej odsłonie serwis nie był przez sześć pierwszych gemów przewagą dla żadnej z tenisistek. Obie zawodniczki przełamywały się zgodnie po dwa razy do stanu 3:3. Potem Świątek znacznie podniosła poziom gry i wygrała z 17-letnią rywalką trzy gemy z rzędu. To dało jej ostatecznie zwycięstwo 6:4, 6:3. W całym spotkaniu Iga odebrała rywalce podanie pięciokrotnie. W drugim secie miała tylko jeden niewymuszony błąd.

Teraz o awans do ćwierćfinału warszawianka zmierzy się z rozstawioną z dziesiątką Sofią Kenin ze Stanów Zjednoczonych albo Lucie Kankovą z Czech. Mecz tych tenisistek odbędzie się w czwartek. 

Po zwycięstwie nad Hontamą i odpoczynku Świątek ponownie wyszła na kort. Tym razem w duecie z Włoszką Federicą Bilardo spotkała się ze znakomitą parą brytyjsko-węgierską Burrage-Udvardy. Starcie z rozstawionymi z szóstką rywalkami było niezwykle zacięte. W pierwszej odsłonie "nasza para" wygrała 6:4, a w drugiej przegrała 3:6. W super tie-breaku Polka i Włoszka zwyciężyły 10:2.


 

Środowe wyniki: 

2. runda singla: 

Iga Świątek (Polska) - Mai Hontama (Japonia) 6:4, 6:3

1. runda debla:

F. Bilardo I. Świątek (Włochy, Polska) - J. Burrage, P. Udvardy (Wielka Brytania, Węgry, 6.) 6:4, 3:6, 10-2

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top