strona archiwalna

Po trzecim miejscu w zeszłotygodniowym ćwierćfinale w Warszawie, nasza talentiadowa drużyna jeszcze lepiej zaprezentowała się w weekendowych zmaganiach półfinałowych. Młodzi tenisiści KT Legia w pięknym stylu wygrali turniej w Radomiu. W dniach 18-19 czerwca wezmą udział w ogólnopolskim finale Talentiady w Poznaniu.

 


W poprzedni weekend odbywało się osiem ćwierćfinałów wojewódzkich. W każdym z nich startowały zespoły z dwóch województw. W turnieju, w którym rywalizowała Legia walczyły także ekipy z podlaskiego.

Teraz w radomskim półfinale wzięło udział 16 ekip z ośmiu województw.

Młodzi legioniści pokazali się ze znakomitej strony. Wygrali rywalizację w grach drużynowych i tenisowych. Nasi zawodnicy na kortach klubu Return byli także na drugiej pozycji w testach sprawnościowych.

- Nasza drużyna nie była faworytem, ale zaprezentowała się fantastycznie. Byliśmy po prostu bezkonkurencyjni. Zadecydowała ogromna wola walki wszystkich dzieci w każdej konkurencji. Walczyliśmy do samego końca o każdy mecz i punkt dla naszej drużyny. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu, ale wiemy, że to nie koniec. Teraz czekają nas finałowe zawody Talentiady w Poznaniu. Jedziemy tam oczywiście z marzeniem zwycięstwa, ale zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie - mówi koordynatorka Legia Tennis Schools Joanna Szymczyk, która była kierownikiem ekipy.  

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Max Szafran, Kuba Wieteska, Kostek Pociej, Ania Jura i Gabrysia Leśnodorska. Z zespołem był także trener Jędrzej Domaszewicz.

W dniach 4-5 czerwca odbywał się także drugi półfinał ogólnopolski. Organizatorem był Poznań.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top