Sezon na kortach ziemnych jest dla naszego najlepszego tenisisty bardzo intensywny. Po powrocie z juniorskiego Rolanda Garrosa, Kacper Żuk praktycznie przed dwa tygodnie występował w Sopocie. Najpierw w turnieju ITF Pro Circuit, a potem w mistrzostwach Polski do lat 18. W obu imprezach spisał się bardzo dobrze. W krajowym czempionacie wywalczył złoto w deblu i srebro w singlu. W finale gry pojedynczej skreczował z powodu urazu.

 


Żuk od kilku miesięcy jest w czołowej "trzydziestce" najlepszych juniorów świata. Na mistrzostwa Polski pojechał oczywiście jako faworyt. Od początku pokazywał znakomitą dyspozycję. 

Kolejno eliminował Kornela Kimaszewskiego (6:0, 6:2), Jakuba Zamorskiego (6:0, 6:0), Aleksandra Sadala (6:0, 6:2) i w półfinale Piotra Śmietanę 7:5, 6:2.

W niedzielnej walce o złoto przeciwnikiem Kacpra był zgodnie z przedturniejowymi przewidywaniami Piotr Matuszewski. Drugi junior kraju to kolega Żuka i jego partner deblowy od wielu miesięcy.

W finale w pierwszej partii lepszy pokazał się zawodnik z Kalisza, który wygrał 6:4. W drugiej odsłonie przy stanie 2:0 dla Piotra, Kacper skreczował. Powodem był uraz tricepsa. 

Dzień wcześniej Żuk i Matuszewski zdobyli złoto w rywalizacji podwójnej. Finał miał podobny scenariusz jak decydujący mecz w singlu.

Po pokonaniu trzech par, w półfinale wygrali 6:3, 7:5 z mocnym deblem Returnu Radom Konrad Fryze - Marcin Skowroński. W ostatnim spotkaniu nasza dwójka zmierzyła się z Jakubem Grzegorczykiem i Michałem Sikorskim.

Zaledwie po rozegraniu czterech gemów i prowadzeniu faworytów 3:1, rywale poddali mecz z powodu kontuzji jednego z zawodników. Kacper i Piotr wygrali tym samym drugi turniej z rzędu. 

Tydzień wcześniej ta dwójka triumfowała w imprezie ITF, a dodatkowo Żuk był w ćwierćfinale singla.

Przed legionistą jeszcze kilka dni treningów i wyjazd do Anglii na wielkoszlemowy Wimbledon. Dla niego i Igi Świątek to będzie oczywiście debiut w tym turnieju. 

W mistrzostwach Polski w Sopocie wzięli także udział inni dwaj zawodnicy reprezentujący Legię, ale nie trenujący na naszych obiektach. Patryk Garwacki i Gregor Lainer odpadli w pierwszej rundzie debla, a w singlu pierwszy z nich był w drugiej rundzie.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top