strona archiwalna

Szesnaście najlepszych drużyn z całej Polski walczyło o mistrzostwo w Talentiadzie. Podczas poznańskiego finału młodzi zawodnicy KT Legia pięknie rywalizowali w każdej konkurencji. Ostatecznie zajęli bardzo dobre, piąte miejsce. Nasz zespół wystąpił w składzie: Ania Jura, Gabrysia Leśnodorska, Max Szafran, Kuba Wieteska i Kostek Pociej.

 


Aby awansować do wielkiego finału legioniści musieli najpierw startować w warszawskim ćwierćfinale, a potem w radomskim półfinale. W pierwszym turnieju zajęli trzecią pozycję, a w drugim byli bezkonkurencyjni.

W ostatni weekend nasza pięcioosobowa drużyna pod wodzą trenerów Joanny Szymczyk i Jędrzeja Domaszewicza wystąpiła w stolicy Wielkopolski. 

Legioniści walczyli dzielnie przez dwa dni i do podium w klasyfikacji generalnej zabrakło naprawdę niewiele. O wejściu do finałów gier drużynowych zadecydowały rzuty karne, a o awansie do półfinałów gier tenisowych punkt.

- To ważna nauka dla naszych najmłodszych reprezentantów, że taki jest sport i należy walczyć o każdy najmniejszy punkcik, bez względu na wszystko - mówi Szymczyk, która była kierownikiem drużyny.

- Myślę, że nasi legioniści będą mieli miłe wspomnienia związane z Talentiadą, wspólnymi wyjazdami i nowymi znajomościami z zawodnikami z całej Polski. O jak najlepszy wynik walczyli do samego końca, a do upragnionego miejsca na podium zabrakło naprawdę mało. Przed nimi teraz nowy etap w ich tenisowej karierze, a więc występy w gronie skrzatów, czyli pierwszej kategorii klasyfikacyjnej PZT. Będą także rywalizowali w barwach Legii w zawodach drużynowych. Chciałabym przekazać jeszcze wielkie gratulacje dla całego zespołu. Wykonaliście super robotę, jesteśmy z Was dumni - dodaje koordynatorka Legia Tennis Schools.


 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top