strona archiwalna

Ostatnie dni są niezwykle obfite w sukcesy zawodników KT Legia. Nasi gracze zdobywali medale w mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów. Na takim poziomie nie może oczywiście jeszcze grać dopiero dziewięcioletni Janek Nowacki. Legionista świetnie sobie radzi w młodszych kategoriach. Właśnie triumfował w turnieju o Puchar Wójta Gminy Michałowice w kategorii zielonej.


 

Na inaugurację zmagań w podwarszawskiej miejscowości Nowacki miał wolny los, a w ćwierćfinale pokonał przedstawiciela gospodarzy, a więc klubu TenisLife Brwinów. Legionista wygrał z Janem Kozielskim 4:0, 4:0. W półfinale Jaś zmierzył się z dobrze sobie znanym rywalem Kubą Januchowskim. Po bardzo zaciętym pojedynku nasz tenisista wyeliminował niestowarzyszonego zawodnika 4:2, 2:4, 10:1.

W finale już bez większych problemów Janek zwyciężył Stanisława Sprunga z klubu TenisWil. Nasz tenisista wygrał 4:1, 4:1.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa Jasia w tym prestiżowym dla naszego regionu turnieju. To kolejny niezwykle udany występ naszego syna w kategorii zielonej, gdzie spotyka się w większości ze starszymi o rok zawodnikami - mówi mama legionisty Marta Litwin-Nowacka.

W tym sezonie reprezentant KT LEgia wygrywał turnieje w Tie-Breaku, w Nowej Wsi i w Sport&Smile Cup. Był także w finałach w Prokennex Cup w Świdniku i Tenes Jawczyce.

- Po zbliżającym się obozie w czeskim Prościejowie, chcielibyśmy, aby Jaś spróbował swoich sił i nabrał doświadczenia w „dorosłym tenisie", czyli w skrzatach - dodaje Litwin-Nowacka.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top