21 lipca w czeskiej miejscowości Rakovnik rozpoczną się mistrzostwa Europy skrzatek. W reprezentacji Polski bardzo dużo będzie zależało od postawy najlepszej naszej tenisistki w tej kategorii wiekowej, czyli legionistki Ady Piestrzyńskiej. 12-letnia zawodniczka w ostatnim czasie osiągnęła wysoką formę. Liderka rankingu PZT wygrała nie tylko duże turnieje w Zamościu i Krośnie, ale także w znakomitym stylu zdobyła mistrzostwo Polski w singlu.

W Szczecinie Piestrzyńska miała problemy z przerywanymi przez deszcze meczami. - Na szczęście udało mi się ponownie koncentrować w odpowiedni sposób - mówi Ada, która w krajowym czempionacie nie straciła nawet seta. To nie był dla niej pierwszy taki przypadek w ostatnich miesiącach.

- Nie myślałam o tym, żeby wygrywać w ten sposób. Po prostu wychodziłam na mecz i chciałam zwyciężać. Cieszę się rywalizacją i tym, że nie zawsze większy wygrywa.

Podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego przygotowuje się do mistrzostw Europy, które rozpoczynają się 21 lipca. Polki będą rywalizowały z Czechami, Austrią, Finlandią, Izraelem, Włochami, Portugalią i Słowacją. 

- Ten turniej odbędzie się na nawierzchni ziemnej, a ja właśnie na niej lubię grać najbardziej. Treningi mam też głównie na mączce.

- Nie mam tenisowych idolek. Lubię za to podglądać treningi starszych koleżanek klubowych z Legii. Przyjemność sprawia mi też oglądanie od czasu do czasu fragmentów meczów Agnieszki Radwańskiej - dodaje Piestrzyńska.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top