Pięcioro przedstawicieli naszego klubu w tym tygodniu będzie walczyło w mistrzostwach Europy w różnych kategoriach wiekowych. W gronie skrzatów zaprezentują się Ada Piestrzyńska i Adam Kulig. Wśród kadetów zagrają Iga Świątek oraz Daniel Michalski, a juniorów Kacper Żuk. - Liczymy na ich udane występy - mówi prezes KT Legia Jerzy Hertel.


Piestrzyńska, która niedawno została mistrzynią Polski jedzie do Rakovnika. W Czechach najlepsza skrzatka w kraju będzie grała wspólnie z Rozalią Gruszczyńską i Zuzanną Kubachą. Kulig razem z dwoma kolegami Filipem Pieczonką i Martynem Pawelskim będzie walczył w rumuńskiej miejscowości Galati. Turnieje drużynowe zawodników do lat 12 rozpoczynają się w piątek.

Od początku tygodnia natomiast ruszają zmagania starszych graczy. W gronie kadetów, a więc zawodników do lat 16 mamy dwóch przedstawicieli. Iga Świątek i Daniel Michalski będą rywalizowali w Moskwie. Świątek to liderka rankingu PZT kadetek i juniorek. Ostatnio znakomicie zaprezentowała się podczas French Open, gdzie była w ćwierćfinale singla i w Wimbledonie. Tam doszła do półfinału debla. W rosyjskiej stolicy jest rozstawiona z jedynką i w pierwszej rundzie gry pojedynczej ma wolny los. W deblu jej partnerką będzie Maja Chwalińska.

Michalski to aktualny mistrz Polski kadetów w singlu i deblu. W Moskwie będzie walczył o jak najlepszy wynik wspólnie z Tomaszem Dudkiem.

W szwajcarskim Klosters zaprezentuje się za to Kacper Żuk. Najlepszy polski junior zagra w singlu i deblu. 

- Liczymy na bardzo udane występy legionistów. Tak naprawdę cała czwórka, która będzie reprezentowała nasza kraj ma szanse na dobre wyniki. Wszyscy w ostatnich tygodniach osiągnęli wysoką formę. Oczywiście najbardziej liczymy na Igę Świątek, która ma za sobą udane treningi w Prościejowie. Ada Piestrzyńska zyskała wiele pewności siebie po świetnych meczach w mistrzostwach Polski. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Daniela Michalskiego. Wiemy, że poziom tenisa w gronie skrzatów i kadetów w Europie jest z każdym rokiem coraz wyższy. Mimo to wierzę, że zawodnicy Legii poradzą sobie znakomicie - powiedział prezes naszego klubu Jerzy Hertel.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top