strona archiwalna

Legionistka wraca z Moskwy we wspaniałym humorze. Odbywały się tak mistrzostwa Europy kadetów, a więc zawodników do lat 16. W sobotę w parze z Mają Chwalińską Iga Świątek zdobyła złoto w rywalizacji deblowej, a w niedzielę wywalczyła srebro w singlu. To kolejne sukcesy naszej tenisistki, która niedawno była w półfinale gry podwójnej podczas juniorskiego Wimbledonu i w ćwierćfinale pojedynczej w Rolandzie Garrosie. 


 

W sobotę Iga musiała rozegrać aż trzy spotkania, w tym dwa deblowe. Drugie zakończone wygraną 6:0, 6:0 nad Rosjankami Warwarą Graczewą i Wladą Kowal przejdzie do historii. 

Dzień później, Świątek zagrała w finale zmagań pojedynczych. W turnieju była rozstawiona z jedynką. W drodze do pojedynku o złoty medal pokonała kolejno Manon Leonard z Francji (6:1, 6:1), Lilly Elidę Haseth z Norwegii (6:1, 6:1), Paczkelewą (6:2, 6:3), Danielę Vismane z Łotwy (6:3, 7:5), a w sobotnim półfinale koleżankę deblową Kaję Juvan ze Słowenii (6:3, 6:2).

Niedzielny mecz nie potoczył się po myśli Igi. Legionistka zmierzyła się z rozstawioną z numerem drugim Serbką Olgą Danilović. W pierwszej partii nasza tenisistka dzielnie walczyła, ale przegrała 3:6. W drugiej odsłonie rywalka była lepsza i zwyciężyła 6:1.

Iga na pewno nie może być zawiedziona, bo dokonała kolejnej wielkiej rzeczy w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że dopiero pod koniec maja skończyła 15 lat, a już jest najlepszą zawodniczką rankingu PZT w kategorii juniorek. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top