Nasze zawodniczki ponownie zaprezentowały się ze znakomitej strony w poważnej imprezie. Tym razem startując w reprezentacji Polski. Iga Świątek, która pod koniec lipca wywalczyła dwa medale w mistrzostwach Europy kadetów w Moskwie, tym razem zdobyło srebro podczas drużynowego czempionatu w Budapeszcie. W środę z krążka w tej kategorii wiekowej cieszy się także Stefania Rogozińska-Dzik. 


Legionistki razem z Mają Chwalińską z klubu Advantage Bielsko-Biała znalazły się w kadrze prowadzonej przez trenera Mikołaja Weymanna.

W zeszłym tygodniu polskie kadetki rywalizowały w eliminacjach w rumuńskiej miejscowości Curtea de Arges. Pewnie wygrały dwa spotkania, z Łotyszkami i gospodyniami po 3:0. Tym samym zwyciężyły w turnieju i zapewniły sobie udział w finałach.

Rozegrano je w stolicy Węgier, a wystąpiło w nich osiem najlepszych zespołów Europy w kategorii wiekowej do lat 16. Nasza drużyna została rozstawiona z numerem drugim i w ćwierćfinale zmierzyła się z Białorusią.

Spotkanie było niezwykle zacięte. W pierwszym pojedynku Maja Chwalińska uległa Annie Kubarevej 4:6, 6:3, 0:6. W kolejnym meczu na korcie zaprezentowała się Świątek. Mistrzyni debla i wicemistrzyni w singlu z Moskwy wytrzymała presję. Wygrała bez większego trudu z Julią Hatouką 6:2, 6:2. O awansie do najlepszej czwórki decydowała zatem gra podwójna. Iga i Maja w dobrym stylu pokonały 6:3, 6:1 Katarinę Paulenkę i Kubarevą.

Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę Polki miały w półfinale, gdzie ich rywalkami były Brytyjki. Najpierw Chwalińska zmierzyła się z Eliz Maloney. Aktualna mistrzyni kraju prowadziła w pierwszej partii 5:1. W tym momencie przeciwniczka skreczowała. W drugim pojedynku Świątek nie dała szans Nell Miller. Reprezentantka Legii wygrała 6:0, 6:2. W spotkaniu deblowym, które nie miało już znaczenia dla losów meczu. Iga w parze ze Stefanią Rogozińską-Dzik pokonały Miller i Francescę Jones 6:2, 4:6, 12:10). 

Zgodnie z oczekiwaniami, w spotkaniu o złoto przeciwniczkami naszego zespołu były Rosjanki. Drużyna w której składzie są dwie najwyżej notowane juniorski świata, a więc Anastazję Potapową i Olesję Pierwuszinę.

Polki pięknie walczyły, ale nie dały rady. Po dwóch meczach singlowych sprawa mistrzostwa Europy była rozstrzygnięta. Potapowa zwyciężyła Chwalińską (6:1, 6:4), a potem Pierwuszina wygrała ze Świątek 6:2, 6:4. Starcie deblowe nie zostało rozegrane. 

Dla Igi srebro z Budapesztu to trzeci medal w mistrzostwach Europy kadetek w ciągu niespełna dwóch tygodni.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top