Jedna reprezentantka Legii pozostała w międzynarodowym turnieju rangi Grade 3 dziewcząt i chłopców do lat 18., który odbywa się na naszych kortach. W czwartek do półfinału Copernicus Bowl awansowała Stefania Rogozińska-Dzik. W ćwierćfinale singla pecha miał Kacper Żuk. 17-letni legionista musiał skreczować z powodu kontuzji.


Rogozińska-Dzik od pierwszej rundy prezentuje równą i wysoką formę. Po pokonaniu Milany Lysowej z Kazachstanu (6:0, 6:3) i Rosjanki Marii Maniłowej (6:1, 6:1) znalazła się w najlepszej ósemce. Tam jej rywalką była Słowaczka Barbora Matusova.  

Pierwsza partia czwartkowego pojedynku była niezwykle wyrównana. Stefania wygrała ją dopiero po tie-breaku 7:6 (3). W drugiej odsłonie przy stanie 4:1 dla Polki przeciwniczka poddała spotkanie z powodu kontuzji. Teraz Stefania zmierzy się z Norweżką Astrid Wanją Brune Olsen. 

Rozstawiony z numerem jeden wśród juniorów Kacper Żuk nie miał tym razem szczęścia. Po zwycięstwach nad Brytyjczykiem Damianem Rodriguezem i Chorwatem Duje Ajdukoviciem zagrał w ćwierćfinale. Jego przeciwnikiem był Mattia Frinzi z Włoch. Po 12 gemach pierwszego seta i przy wyniku 6:6 legionista poddał mecz. Powód? Kontuzja pleców wynikająca z przeciążenia prostownika w odcinku lędźwiowym.

Przed Żukiem wkrótce bardzo ważne starty, takie jak wielkoszlemowy US Open i nasz zawodnik nie chciał ryzykować pogłębienia urazu.

W walce o najlepszą czwórkę debla dziewcząt oglądaliśmy Annę Hertel. Ona w parze z Wiktorią Rutkowską z AZS Poznań stoczyła ciekawy mecz z dwójką Brune Olsen i Csenge Furak (Węgry). Ostatecznie Polki przegrały 6:3, 1:6, 8:10. W tej samej fazie turnieju była także Rogozińska-Dzik., która z Dunką Olgą Helmi uległa Brytyjkom Eliz Maloney-Nell Miller 3:6, 0:6.

W piątek i sobotę półfinały oraz finały. Pogoda powinna być lepsza niż w ostatnich dniach. Zapraszamy na Myśliwiecką 4A od godzin przedpołudniowych. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top