Dla Kacpra Żuka to będzie czwarta taka impreza w roku, a dla Igi Świątek trzecia. Najlepsi polscy juniorzy i legioniści jednocześnie chcą w bardzo dobrym stylu zakończyć świetny dla nich sezon. Wielkoszlemowy turniej na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku rozpoczyna się 4 września. Wcześniej zawodników czeka przetarcie w Kanadzie. 


Żuk rozpoczął pierwszy wielkoszlemowy rok od ćwierćfinału deblowego w Australian Open. Tam jego partnerem był Piotr Matuszewski. Na mniej lubianych przez Kacpra kortach ziemnych podczas Rolanda Garrosa nasz zawodnik nie wygrał meczu w singlu oraz deblu.

Podczas rozgrywanego na trawie Wimbledonu 17-latek po zaciętych spotkaniach także odpadał w pierwszej rundzie. Teraz powinno być lepiej, bo twardy kort to ulubiona nawierzchnia Żuka. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w Nowym Jorku, legionista zaprezentuje się w kanadyjskim mieście Repentigny w prowincji Quebec. Tam odbędzie się prestiżowy turniej rangi Grade 1 Canadian Open Junior Championships. Kacper, który zajmuje teraz 26. miejsce w rankingu ITF Juniors jest rozstawiony z ósemką.

- Jakie mamy oczekiwania? Chcemy, aby Kacper po prostu dobrze zaprezentował się w obu tych turniejach - mówi ojciec i trener Artur Żuk.

Dla Igi ten rok jest jak na razie jak sen. Jeszcze przed skończeniem 15. roku życia zadebiutowała w juniorskim French Open. Tam doszła do ćwierćfinału w singlu i grze podwójnej.

W Wimbledonie natomiast była w półfinale debla. W tym momencie jest na najwyższej w karierze, 21. pozycji w rankingu ITF Juniors. Świątek ostatnio trenowała w czeskim Prościejowie.

– Jej forma cały czas rośnie. Widać jednak, że jest już trochę zmęczona bardzo wyczerpującym sezonem – mówi Piotr Sierzputowski ze sztabu trenerskiego Igi.

Legioniści wylatują do Kanady 25 sierpnia. Potem 3 września przenoszą się do Nowego Jorku.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top