Ponownie na kortach przy ulicy Myśliwieckiej 4a zobaczymy najlepszych tenisistów do lat 16. Najzdolniejsi chłopcy i dziewczynki z Polski oraz z zagranicy zagrają w imprezie Bohdan Tomaszewski Cup. W tym roku turniej odbywa się już po raz 49. Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody.Pierwsza edycja z inicjatywy legendarnego dziennikarza Bohdana Tomaszewskiego odbyła się w 1968 roku. Od tego momentu nieprzerwanie najzdolniejsi młodzi tenisiści rywalizują w stolicy. W poprzednim sezonie po raz pierwszy zabrakło Pana Bohdana. Zmarł kilka miesięcy przed rozpoczęciem 48. odsłony turnieju w wieku niespełna 94 lat.

Od czterech sezonów zmagania mają rangę I kategorii. Z tego również powodu do Warszawy przyjeżdżają czołowi tenisiści w tej kategorii wiekowej. Ponownie w stolicy zobaczymy około 100 młodych zawodników i zawodniczek.

Przed rokiem w turnieju oglądaliśmy siedmioro reprezentantów naszego klubu. Anna Hertel była w finale debla i ćwierćfinale singla. Stefania Rogozińska-Dzik znalazła się w najlepszej ósemce gry singlowej i w półfinale debla. Weronika Pociej przegrała w pierwszym spotkaniu z Hertel. Kinga Psut była w drugiej rundzie, gdzie uległa późniejszej finalistce Darii Śnigur z Ukrainy.

U chłopców najlepiej z legionistów spisał się Daniel Michalski, który zakończył zmagania na półfinale gry pojedynczej, gdzie lepszy okazał się od niego Strombachs. 

- W 2004 roku w turnieju Bohdan Tomaszewski Cup w singlu triumfowała Agnieszka Radwańska. Ona razem z siostrą Urszulą wygrała wtedy także w deblu. W imprezie przed laty grali także m.in. Marta Domachowska, Magda Grzybowska, Michał Przysiężny czy Marcin Matkowski - przypomina prezes KT Legia Jerzy Hertel. - Mamy nadzieję, że w tym roku poziom będzie równie wysoki jak w ostatnich latach. Nasze korty są zawsze gościnne dla młodych zawodników. Jestem przekonany, że ponownie zobaczymy znów znakomite pojedynki. Dla uczestników mamy przygotowane cenne nagrody rzeczowe oraz puchary - dodaje.

W niedzielę i poniedziałek odbywały się eliminacje. Główne zmagania od wtorku. >>>INFORMACJE O TURNIEJU


PLAN TURNIEJU:

Wtorek, 30 sierpnia: gry I rundy

Środa, 31 sierpnia: gry II rundy

Czwartek, 1 września: ćwierćfinały singla i półfinały debla

Piątek, 2 września: półfinały singla, finały debla

Sobota, 3 września: finały singla i oficjalne zamknięcie

 

zdjęcia

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top