Po raz trzeci z rzędu będziemy oglądać dwóch przedstawicieli Legii w juniorskim turnieju wielkoszlemową. Najlepsi zawodnicy w PoOlsce do lat 18., a więc Iga Świątek i Kacper Żuk poznali rywali. Nasz tenisista rozpocznie zmagania już w niedzielę. Jego spotkanie z Niemcem Marvin Moeller zaplanowano jako trzecie na korcie 15 od godziny 17 czasu polskiego. 


Żuk do Nowego Jorku podobnie jak Iga Świątek dotarł prosto z Kanady. Tam w imprezie Canadian Open Junior Championships razem z Piotrem Matuszewskim okazał się najlepszy w grze deblowej.

Teraz postara się przełamać nie najlepszą serię z ostatnich turniejów wielkoszlemowych. We French Open i Wimbledonie odpadał w pierwszej rundzie singla. Teraz turniej odbywa się na jego ulubionej twarde nawierzchni. W debiutanckim US Open jego przeciwnikiem na inaugurację będzie wyżej notowany Niemiec. Marvin Moeller jest rozstawiony z numerem 14.

Żuk pojawi się na korcie już w niedzielę. To będzie trzeci mecz na korcie numer 15. Tam spotkania rozpoczynają się o godzinie 11 czasu miejscowego, a więc 17 polskiego. 

- Jakie mamy oczekiwania? Chcemy, aby Kacper po prostu dobrze się zaprezentował w Nowym Jorku - mówi ojciec i trener Artur Żuk.

Iga natomiast jeszcze w sobotę grała w Kanadzie, gdzie zwyciężyła w turnieju singlowym. W Nowym Jorku wystąpi zapewne w poniedziałek.

Jego pierwszą przeciwniczką będzie Whitney Osuigwe. Zaledwie 14-letnia Amerykanka dostała od organizatorów "dziką kartę". W rankingu ITF Juniors zajmuje miejsce pod koniec trzeciej setki.

Na kortach Flushing Meadows oprócz dwóch legionistów zaprezentują się także Wiktoria Kulik, Piotr Matuszewski i kwalifikantka Daria Kuczer. Od bardzo dawna na juniorskiej imprezie wielkoszlemowej Polska nie była reprezentowana tak licznie. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top