strona archiwalna

Za nami pierwszy rok udanej współpracy placówek MyVinci z Legia Tennis Schools. - Dzięki zaangażowanym i wyszkolonym trenerom zajęcia z tenisa cieszą się rosnącą popularnością. Teraz będziemy mieli jeszcze więcej grup i treningów - mówi dyrektor MyVinci Preschool oraz MyVinci School Katarzyna Eljasz.


Rok szkolny 2015/2016 był pierwszym, w którym ruszyła współpraca szkoły i przedszkola MyVinci z Legia Tennis Schools. Jak Pani ocenia ten początek?

MyVinci przykładamy bardzo dużą wagę do rozwoju fizycznego. Stąd bardzo starannie dobieramy trenerów, którzy pracują z naszymi dziećmi. Na zeszły rok mieliśmy zaplanowane wdrożenie zajęć z tenisa i poświęciliśmy dużo czasu poszukując odpowiedniego klubu. Z pewną ostrożnością podeszliśmy to oferty Legii, która w świadomości większości osób jest przede wszystkim klubem piłkarskim. Bardzo miłym zaskoczeniem była dla nas szeroka oferta treningowa Legia Tennis Schools. Pierwszy rok treningów był bardzo udany. Dzięki zaangażowanym i wyszkolonym trenerom zajęcia z tenisa cieszą się rosnącą popularnością. Bardzo się cieszę, że zacieśniamy naszą współpracę z tym klubem.

Dla jakich grup wiekowych zajęcia w Legia Tennis Schools okazały się najciekawsze?

Myślę, że można powiedzieć, że każda z grup była zadowolona. Maluszki z przedszkola miały trenera tylko dla siebie, a zajęcia odbywały się w naszej jednostce przy ul. Biały Kamień 7. To wielka zaleta, bo małe dzieci zachowują pełen komfort i bezpieczeństwo zajęć w znanym dla siebie otoczeniu. Jednocześnie realizują profesjonalnie zaplanowany i prowadzony trening przygotowujący do gry w tenisa. Natomiast dzieci w wieku szkolnym trenują na kortach klubu. To dla nich bardzo atrakcyjne zajęcia, bo mają okazję ćwiczyć w doskonałych warunkach, w klubie z pełną infrastrukturą tenisową. Ich treningi odbywają się na świeżym powietrzu, a w zimie lub przy złej pogodzie pod balonem. Równocześnie z nimi trenują zawodnicy Legii. Cała atmosfera jest bardzo przyjazna, ale pozwala także zasmakować klimatu profesjonalnego klubu sportowego.

Wspomniała Pani, że trenują już maluszki. Czy to nie przesada nakładać jakieś rygory sportowe małym dzieciom?

Zdarza mi się słyszeć tego typu pytania od rodziców, którzy po raz pierwszy rozmawiają ze mną o naszym podejściu do edukacji w ramach programu MyVinci. Nie, oczywiście, że nie. Dzieci są bardzo zadowolone z czasu spędzanego w naszych placówkach. Całość realizowanego programu jest odpowiednio dobrana do wieku podopiecznych i ich predyspozycji. Tak samo rzecz ma się z treningami tenisowymi. To jest przede wszystkim dobra zabawa. Z tym, że ma one określone, długofalowe cele opracowane na bazie wielu lat doświadczeń trenowania dzieci. Prowadzący zajęcia odbyli specjalistyczne szkolenia z technik pracy z dziećmi. To sprawia, że treningi są ciekawe i urozmaicone. Nie ma tutaj mowy o żadnym rygorze.

Zajęcia w Legia Tennis Schools to dla dzieci rekreacja czy wstęp do kariery zawodniczej?

Z punktu widzenia realizowanego przez nas programu edukacyjnego tenis to jeden z elementów układanki – możliwość poznania kolejnej dyscypliny sportowej, trening ogólnorozwojowy, a także forma rozwoju osobistego. W tym kontekście można uznać, że treningi tenisowe to raczej rekreacja. Jednak fakt, że młodzi tenisiści grają pod okiem doświadczonych, profesjonalnych trenerów, daje możliwość wyłowienia talentów. Gdyby któreś z naszych dzieci przejawiało szczególne predyspozycje w tym sporcie, to naszym zdaniem początek kariery w Legii jest wspaniałym punktem wyjścia ą odskocznią do potencjalnych sukcesów w przyszłości. Jest to zgodne z ogólnym podejściem realizowanym w MyVinci, gdzie szczególny nacisk kładzie się na indywidualizację edukacji z myślą o rozwijaniu szczególnych predyspozycji każdego z wychowanków.

Jakie zatem są Państwa plany co do współpracy z Legia Tenis Schools na rok szkolny 2016/2017?

Jeszcze więcej grup, jeszcze więcej zajęć. Planujemy zacieśnić współpracę z Klubem jako przedszkole i szkoła stowarzyszone z Legia Tenis Schools. To dość naturalny wybór tym bardziej, że nasza szkoła już niebawem przenosi się do nowej lokalizacja na ul. Czerskiej 14, czyli bardzo blisko Klubu. Jestem pewna, że nasze dzieci nadal będą się dobrze bawić stawiając kolejne kroki w rozwoju sportowym.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top