Ponownie rozpoczęliśmy treningi i nabory do Legia Tennis Schools! Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 lat na treningi tenisa ziemnego. Drodzy Rodzice, może to właśnie Wasze dziecko w przyszłości będzie nową Andżeliką Kerber albo Novakiem Djokoviciem?


Co to jest Legia Tennis Schools?
 
Legia Tennis Schools to treningi tenisa dla zawodników poniżej 10 roku życia, które odbywają się według systemu Tenis 10. Oznacza to, że wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Dzięki temu już 3-latki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem! 
         Ponadto, zajęcia w Akademii Tenisa Legia Warszawa przeprowadzane są według autorskiego programu szkolenia Legia Tennis Schools. Podczas godzinnego treningu, dzieci nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, takie jak forehand i backhand, ale i wszechstronnie się rozwijają, trenując przy tym takie umiejętności, jak koordynacja, czy szybkość.
 
 
Jak wyglądają treningi Legia Tennis Schools?
 
Treningi Legia Tennis Schools trwają pełną godzinę zegarową. Dzieci trenują w małych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand czy backhand. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie. Bez względu na wiek, dzieci realizuję te same zadania, lecz o różnym, dostosowanym do ich wieku poziomie trudności. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze.
 
Co warto wiedzieć jeszcze o Legia Tennis Schools?
 
O każdej godzinie treningowej odbywa się kilka grup równocześnie, różniących się stopniem zaawansowania zawodników (od początkujących do zaawansowanych). Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł dołączyć do odpowiedniej dla siebie grupy treningowej.
         Dodatkowo, od poniedziałku do piątku o godzinie 17 odbywają się treningi zawodnicze (PRO) dla dzieci z rocznika 2010/2011, a o godzinie 18.00 dla dzieci z rocznika 2009/2008. Dołączenie do takiej grupy możliwe jest tylko po wcześniejszej weryfikacji umiejętności w równoległej grupie. Decyzję w kwestii dołączenia do grupy PRO podejmuje Trener prowadzący wraz z Trenerem Koordynatorem.
 
 
Zapraszamy na trening próbny w Legia Tennis Schools!
 
Serdecznie zapraszamy na darmowy trening próbny dla wszystkich dzieci. Po takim treningu łatwiej będzie zarówno Państwu, jak i młodemu zawodnikowi ocenić atrakcyjność naszych treningów. Jeśli taka forma zajęć się spodoba, wtedy ustalamy konkretny dzień i godzinę treningu/treningów w tygodniu. Od tego momentu rozpoczynamy szkolenie i nową fantastyczną przygodę z tenisem!
          Treningi próbne odbywają się na przestrzeni całego tygodnia. Na trening próbny proponujemy wybrać termin, który pasowałby by Państwu w przyszłości. Dzięki temu dziecko będzie miało możliwość poznania trenera prowadzącego oraz swojej „przyszłej” grupy treningowej. Aby zapisać się na pierwszy trening, należy założyć konto opiekuna, dodać uczestnika zajęć , wybrać preferowany termin treningu i czekać na maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
 
Więcej informacji:
 
 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top