strona archiwalna

Znakomicie zaprezentowały się nasze zawodniczki do lat 12 w czempionacie w Poznaniu. Podopieczne trenera Piotra Sierzputowskiego w drodze do finału pokonały dwa bardzo wymagające zespoły. W starciu o złoto po pięknej walce przegrały z gospodyniami, reprezentantkami Parku Tenisowego Olimpia. Brązowy medal zdobyły skrzatki BKT Advantage Bielsko-Biała.


 

Zmagania odbywały sie na poznańskim Golęcinie. Legia wystąpiła w składzie: liderka rankingu skrzatek PZT Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Zuzanna Witkowska, Zuzanna Frankowska i Twarowska.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów. W ćwierćfinale Legia zmierzyła się z KT GAT Gdańsk. W imprezie rywalizowano w formule sześciu rozgranych meczów i już po czterech spotkaniach wszystko było jasne. Nasze tenisistki wygrywały 4:0, a ostatecznie zwyciężyły 6:0.

Nieco trudniejszą przeprawę zawodniczki Sierzputowskiego miały w walce o finał. Tam zagrały z wymagającą ekipą Advantage Bielsko-Biała. Legionistki podeszły do spotkania w pełnym skupieniu. Wprawdzie w trzecim pojedynku nie była w stanie wygrać Zuzanna Witkowska, ale pozostałe starcia zakończyły się po myśli warszawianek. Ostatecznie zawodniczki z południa Polski przegrały 1:5.

W finale, zgodnie z przewidywaniami nasze tenisistki spotkały się z poznaniankami. Grające na własnych kortach zawodniczki z Wielkopolski od początku turnieju spisywały się znakomicie. Tak samo było w meczu o złoto.

Legionistki walczyły z całych sił, ale nie dały rady. Jedyny punkt zdobyły w starciu deblowym.

Srebrny medal to i tak wielki sukces naszej drużyny.

Wyniki:

Ćwierćfinał: KT Legia Warszawa – KT GAT Gdańsk 6:0: Piestrzyńska – Dwonar 6:0, 6:0; Rowińska – Kuczyńska 6:1, 6:2; Witkowska – Stvol 6:1, 6:0; Frankowska – Mackiewicz 6:1, 6:0; Piestrzyńska/Witkowska – Downar/Kuczyńska 6:1, 6:0; Frankowska/Rowińska – Mackiewicz/Stvol 6:0, 6:4.

Półfinał: Legia – Advantage 5:1: Piestrzyńska – Świerczyńska 6:3, 6:4; Rowińska – Domańska 1:6, 6:1, 10:3; Witkowska – Stokłosa 3:6, 2:6; Frankowska – Szczepaniak 6:0, 6:0; Piestrzyńska/Rowińska – Szczepaniak/Świerczyńska 6:1, 6:1; Frankowska/Witkowska – Domańska/Stokłosa 6:3, 6:4.

Finał: PT Olimpia – Legia 5:1: Kubacha – Piestrzyńska 7:5, 6:4; Górska – Rowińska 6:3, 6:3; Jeschke – Witkowska 6:2, 6:2; Schmidt – Frankowska 6:4, 7:6; Jeschke/Kubacha – Piestrzyńska/Twarowska 7:5, 6:4; Górska/Lang – Rowińska/Witkowska 3:6, 6:3, 2:10.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top