Przyszłość polskiego tenisa należy do naszego klubu. Tak można powiedzieć po drużynowych mistrzostwach Polski do lat 16 dziewcząt i chłopców. Reprezentantki Legii były najlepsze w Pobiedziskach pod Poznaniem, a ich koledzy nie dali szans rywalom w Bydgoszczy. W finałach nasze drużyny wygrywały 6:0. 


W turnieju w Wielkopolsce, gdzie startowały dziewczyny wzięło udział sześć zespołów. Dwie najwyżej notowane ekipy, a więc Advantage Bielsko-Biała i KT Legia w ćwierćfinale miały wolny los. 

W sobotnim półfinale legionistki bez najmniejszych problemów pokonały 6:0 MKT Łódź.  To był prawdziwy nokaut. Tylko w jednym z meczów rywalkom udało się łącznie wygrać więcej niż dwa gemy.

Wydawało się, że w starciu o złoto powinno być trudniej. Zgodnie z przewidywaniami przeciwniczkami były bielszczanki. Nasze tenisistki nie dały przeciwniczkom najmniejszych szans. Również wygrały 6:0. 

- Wszystkie dziewczyny zagrały na swoim najwyższym poziomie. W całym turnieju nie straciliśmy nawet seta. To efekt znakomitego przygotowania. Ważne, że każda z tenisistek potrafiła w takiej imprezie zaprezentować najlepsze umiejętności. Mam nadzieję, że także w kategorii juniorskiej zawodniczki będą spisywały się tak dobrze jak w gronie kadetek - powiedział kapitan zespołu Marcin Hertel. 

KT Legia startowała w składzie: Stefania Rogozińska-Dzik, Aleksandra Jeleń, Weronika Pociej, Anna Hertel, Anna Liza Kus.

Chłopcy z podwójnym mistrzem Polski z tego roku, a więc Danielem Michalskim rywalizowali w gronie ośmiu drużyn w Bydgoszczy. Także oni pokazali fantastyczną dyspozycję.

W piątkowym ćwierćfinale rozgromili KT Advantage Bielsko-Biała 6:0, w sobotę w takim samym stosunku Klub Miedzeszyn Warszawa. W niedzielę spotkali się z mocną ekipą Górnika Bytom. 

Legioniści nie zamierzali jednak odpuszczać i poszli w ślady klubowych koleżanek. Zwyciężyli także 6:0.

- Nie spodziewaliśmy, że uda nam się tak przekonująco wygrać ze wszystkimi rywalami. Zawodnicy pokazali, że praca, którą wkładają w treningi przez cały rok przynosi znakomite efekty. Daniel Michalski potwierdził, że w tej kategorii wiekowej jest zdecydowanie najlepszym w Polsce - skomentował kapitan Marcin Domaszewicz.

W jego zespole oprócz Michalskiego wystąpili także: Maciej Ziomber, Bartłomiej Andrzejczak, Filip Kolasiński, Tomasz Dudek i Michał Suski. 

Przypomnijmy, że przed tygodniem w Poznaniu srebro w drużynowych mistrzostwach kraju zdobyły nasze skrzatki. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top