strona archiwalna

Przed rozpoczęciem zmagań w Budapeszcie 12. juniorka świata, a więc Iga Świątek mówiła, że nasza drużyna narodowa może powalczyć o medal. Teraz słowa legionistki się potwierdziły. Reprezentacja Polski w wielkim stylu wygrała trzy spotkania grupowe i jest w półfinale juniorskiego Pucharu Federacji. W sobotę Iga, druga legionistka Stefania Rogozińska-Dzik i Maja Chwalińska z BKT Bielsko-Biała zagrają o finał z niezwykle wymagającymi Rosjankami. 


Polki zostały rozstawione z numerem czwartym w gronie 16 najlepszych zespołów dziewcząt. Przeciwniczkami podopiecznych Mikołaja Weymanna w grupie B były kolejno Hinduski, Węgierki i Kanadyjki. 

We wtorkowym spotkaniu nasze zawodniczki nie dały szans zawodniczkom z Azji. Najpierw Maja Chwalińska pokonała Stahwikę Samą 6:0, 6:1. Potem Iga Świątek w 41 minut bez straty gema wygrała z Mahak Jain. W deblu Iga i inna legionistka Stefania Rogozińska-Dzik nie dały szans Shivani Aineni oraz Samej. Zwyciężyły 6:4, 6:1.

Dzień później młode, polskie tenisistki znowu zaimponowały. Wygrały z gospodyniami także bez straty seta. W pierwszym meczu Maja Chwalińska wygrała z Adrienn Horvath 7:6 (11), 6:0. W drugim pojedynku Iga Świątek nie dała szans Rece Zadori (6:2, 6:1). W starciu deblowym Chwalińska i Świątek wygrały 6:1, 6:2 z Fanni Gecsek oraz Horvath.

W czwartek zgodnie z przewidywaniami z Kanadyjkami zagrały o grupowe zwycięstwo i awans do półfinału. To było pasjonujące widowisko.

Najpierw Chwalińska po trzysetowym boju wygrała z Isabelle Boulais 3:6, 6:1, 7:5, a potem Świątek pokonała siódmą juniorkę świata Biankę Vanessę Andreescu 3:6, 6:3, 6:3.

Mecz deblowy nie miał już znaczenie.  Chwalińska i Rogozińska-Dzik uległy Boulais oraz Andreescu 6:4, 4:6, 5:10.

Przed Polkami teraz dzień odpoczynku i sobotnia walka z Rosjankami. Faworytki imprezy nie przegrały jeszcze nawet seta. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top