Drużynowy mistrz Polski kadetów z tego i zeszłego roku powoli wkracza w międzynarodowe turnieje juniorskie. Zawodnik KT Legia Filip Kolasiński wygrał rywalizację deblową podczas imprezy ITF/CAT Juniors Batiche Saifi w Algierii. To była impreza rangi Grade 5. Dzięki temu sukcesowi nasz tenisista awansował o 97 miejsc w rankingu. Teraz zajmuje 1145. pozycję w klasyfikacji ITF Juniors. 


 Kolasiński dopiero od niedawna bierze udział w zmaganiach juniorskich, a więc przeznaczonych dla zawodników do lat 18. Sam Filip ma nadal 15 lat, a 16. urodziny będzie obchodził w grudniu.

Teraz pojechał do Algierii i tam zaprezentował się dobrze. W singlu był rozstawiony z numerem siódmym, ale niestety przegrał już w pierwszym meczu z późniejszym finalistą singla Tomasem Almeidą z Portugalii 2:6, 4:6. 

Filip w tym turnieju grał także w deblu. Tam w parze z Janem Jermarem z Czech spisał się zdecydowanie lepiej. Nasza dwójka wygrała z Toufikiem Sahtalim i Hamdane Sayahem z Algierii 6:4, 7:6 (5), Libańczykami Mohammedem Ghshuotem i Ahmedem Mouhanem 6:1, 6:2. W półfinale Polak i Czech pokonali 6:3, 6;2 Sabrila Bilala Ouaraza z Francji i Youcefa Rihane z Algierii.

W finale ich rywalami byli Portugalczycy Almeida i David Canavezes. Pierwsza partia była bardzo jednostronna. "Nasza dwójka" wygrała po trzech przełamaniach 6:0. W drugiej odsłonie rywale podnieśli poziom gry i z jednym brejkiem więcej zwyciężyli 6:4. O tytule zadecydował super tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowali Kolasiński i Jermar (10:5).

Dla legionisty to oczywiście największy sukces w turnieju rangi ITF Juniors. 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top