strona archiwalna

16-letni zawodnik KT Legia także jesienią jest w znakomitej formie. Daniel Michalski, który w tym roku zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski kadetów udanie zaprezentował się w Finalndii. Utalentowany tenisista wystąpił w turniejach ITF Grade 4. Najpierw zagrał w miejscowości Vierumaki, a potem w słynnym Tampere. 


W Vierumaki nasz reprezentant był w finale singla. Daniel pokonał kolejno Karima Najię z Wielkiej Brytanii (6:2, 4:6, 6:2), Fina Jussiego Tiainena (7:6 (3), 6:2), Holendra Daniela De Jonge (7:5, 6:3), a w półfinale Theo Vandeweghe z Belgii (6:4, 6:2).

W finale legionista przegrał z turniejową jedynką, a więc reprezentantem gospodarzy Emilem Ruusuvuorim 2:6, 1:6. W zmaganiach deblowych Michalski grał w parze z Marcinem Skowrońskim. Ta dwójka doszła do ćwierćfinału.

W kolejnym tygodniu Daniel zaprezentował się w Tampere i spisał się jeszcze lepiej.

W turnieju singlowym był w finale. W drodze do walki o tytuł wyeliminował Fina Mikko Rouvalę (6:3, 6:4), Brytyjczyka Freddiego Granta (6:4, 6:1), Otto Virtanena z Finlandii (6:2, 1:6, 6:4) oraz Rosjanina Raila Ibragimowa (6:2, 6:4).

Los sprawił, że w starciu o turniejowe zwycięstwo rywalem Michalskiego ponownie była zawodnik rozstawiony z jedynką. Daniel przegrał z Antonem Matusevichem z Wielkiej Brytanii 3:6, 1:6.

Jeszcze lepiej Daniel pokazał się z deblu, gdzie ponownie walczył w parze ze Skowrońskim. Polska dwójka doszła do finału, gdzie okazała się lepsza od włoskiej pary Filippo Moroni-Giovanni Peruffo 6:3, 6:1. 

Warto dodać, że Michalski w Tampere musiał walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale także przeziębieniem, które w trakcie turnieju coraz bardziej się nasilało.

Już po pierwszym turnieju w Finlandii legionista przesunął się na 268., najwyższe w karierze miejsce w rankingu ITF Juniors.Teraz po kolejnym bardoz udanym starcie w poniedziałek powinien być notowany ok. 240. pozycji. 

Przypomnijmy, że ten rok rozpoczynał w 12. setce klasyfikacji. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top