Dominika Sawicka od marca tego roku reprezentuje brawy KT Legia. Utalentowana 10-latka w ostatnim sezonie wielokrotnie pokazała się ze znakomitej strony. - W tym roku zwiększyliśmy liczbę treningów oraz startów turniejowych - mówi tata zawodniczki Mariusz. W przyszłym roku nasza tenisistka będzie chciała jeszcze lepiej grać w gronie skrzatek. 


- Razem z trenerem prowadzącym Dominikę zadaliśmy sobie pytanie dotyczące rozwoju tenisowego córki, która 2015 roku ze sporymi sukcesami radziła sobie w kategoriach pomarańczowej i zielonej. Pojawiło się pytanie: w którą stronę iść? - opowiada ojciec młodej tenisistki. - Zastanawialiśmy się czy pozostać na poziomie amatorsko-rekreacyjnym czy postawić na bardziej intensywny trening z nastawieniem na ewentualny rozwój zawodniczy. Postawiliśmy na tę drugą możliwość.

Teraz Dominika ćwiczy dwa razy więcej niż wcześniej, a więc po sześć godzin w tygodniu. Do zwykłych treningów na korcie doszły także te motoryczno-sprawnościowe prowadzone przez byłą znakomitą lekkoatletkę Lidię Chojecką. Młoda zawodniczka ma teraz także dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe na basenie oraz cykliczne seanse fizjoterapeutyczne.

- Do wszystkich tych zajęć doszły oczywiście weekendowe wyjazdy turniejowe. Pierwsze starty w turniejach skrzatek to seria wysokich przegranych już w pierwszych rundach na turniejach w Warszawie, Łodzi, Chorzowie i Radomiu. Morale Dominiki podbudowywaliśmy cofając się niejako do startów w turniejach kategorii zielonej skąd regularnie przywoziliśmy puchary za zwycięstwa. Zauważalny progres nastąpił natomiast po powrocie z obozu organizowanego przez KT Legia w czeskim Prościejowie. Trenując intensywnie przez cały miesiąc Dominika stała się przede wszystkim dużo bardziej regularna - tłumaczy Mariusz Sawicki.

Już pierwszy występ po powrocie to sukces dla Sawickiej w kategorii skrzatów, a więc do lat 12. W Łęcznej dwa razy stanęła na trzecim stopniu podium. Kolejne występy to dwie wygrane w grach podwójnych na turniejach organizowanych w Warszawie, trzecie miejsca w singlu w Bytomiu i Warszawie oraz bardzo udany występ w Radomiu zakończony zajęciem drugiej lokaty. W tej ostatniej imprezie w drodze do finału Dominika pokonała min. dwie faworyzowane przedstawicielki miejscowego Returnu. W mistrzostwa Polski Krasnalek w Piotrkowie Trybunalskim legionistka w parze z Orianą Gniewkowską (SKT Sopot) wywalczyła brązowy medal gry podwójnej.

- Mamy oczywiście nadzieję, że córka wciąż będzie się rozwijać równomiernie, a w niedalekiej przyszłości będzie liczącą się zawodniczką w kategorii do lat 12. oraz mocnym punktem drużyny KT Legia - dodaje Mariusz Sawicki.

Wyniki Dominiki Sawickiej:

30-31.07.2016 WTK Skrzatek Łęczna- III miejsce singiel, III miejsce debel

20-23.08.2016 Letnie Mistrzostwa Polski Krasnalek w Piotrkowie Trybunalskim – III miejsce debel

27-29.08.2016 WTK Skrzatek Warszawa I miejsce debel

03-04.09.2016 WTK Skrzatek Radom II miejsce singiel

17-18.09.2016 WTK Skrzatek Warszawa III miejsce singiel, I miejsce debel

22-23.10.2016 WTK Skrzatek Bytom III miejsce singiel, II miejsce debel.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top