Nasi zawodnicy powoli kończą kolejny udany sezon. Coraz lepsze miejsca w klasyfikacjach ITF Juniors zajmują Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik, a cały czas w czołówce jest Iga Świątek. U chłopców drugim najlepszym polskim juniorem jest obecnie Kacper Żuk. W rankingu przesuwają się sukcesywnie Daniel Michalski i Ksawery Pociej.


Końcówka sezonu jest bardzo udana dla Hertel. 16-letnia tenisistka dzięki dobrym startom w Azji awansowała już na 200. miejsce w rankingu ITF Juniors. To jej najlepsza pozycja w tej klasyfikacji w karierze. Teraz będzie startowała w Izraelu.

Niezwykle obiecujący sezon miała także Stefania Rogozińska-Dzik. Oprócz znakomitych występów w reprezentacji Polski juniorek oraz kadetek zaliczyła wiele wartościowych wyników w turniejach. W najnowszej klasyfikacji zajmuje 167. lokatę. To dla niej także najwyższe miejsce.

Oczywiście najwyżej cały czas jest Iga Świątek. Reprezentująca KT Legia od stycznia tego roku 15-latka ma już za sobą także sukcesy w gronie profesjonalistek. Obecnie jest sklasyfikowana na 13. pozycji, ale po nowym roku będzie wyżej, bo kilka zawodniczek ją wyprzedzających przechodzi do wieku seniorskiego.

Na 280. miejscu jest Weronika Foryś. Legionistka kończy wkrótce 18 lat i jej nazwisko zniknie z rankingu. 15-letnia Weronika Pociej jest 442.

Jeśli chodzi o chłopców, to bardzo długo najwyżej notowanym Polakiem w zestawieniu ITF Juniors był Kacper Żuk. Legionista w ostatnim rankingu spadł jednak o osiem miejsc i w tej chwili zajmuje 34. miejsce. Wyżej jest jego partner deblowy Piotr Matuszewski.

Świetną drugą część sezonu miał Daniel Michalski. 16-letni legionista sukcesywnie przesuwał się w rankingu. W tym momencie po ostatnim awansie o 34 lokaty jest na 234. pozycji. Dobre występy notował także Ksawery Pociej, który jest teraz na 311., ale jest z rocznik 1998 i opuszcza wkrótce ten ranking. Starty w gronie juniorów zaczął Filip Kolasiński. On zajmuje miejsce w dziesiątej setce.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top