Udanymi startami w Egipcie kończy sezon młody zawodnik KT Legia. Kacper Żuk podczas kolejnego futuresa ITF w Szarm el-Szejk spisał się bardzo dobrze. 17-latek w parze z Piotrem Matuszewskim wywalczył tytuł w rywalizacji podwójnej. Tym samym powtórzył osiągnięcie z sprzed nieco ponad miesiąca.


Żuk po treningach między innymi w czeskim Prościejowie z grupą kilku polskich tenisistów ponownie wybrał się nad Morze Czerwone na dwa turnieje rangi 10 tys. dolarów. W październiku jego najlepszymi wynikami w takich imprezach były ćwierćfinał singla i zwycięstwo w deblu.

W futuresie Egypt F33 w poprzednim tygodniu był w półfinale gry pojedynczej.

Teraz w singlu nie poszło mu tak dobrze. W pierwszej rundzie lepszy po bardzo zaciętej walce okazał się od niego doświadczony Grzegorz Panfil. 28-letni zawodnik, który na początku 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańska sensacyjnie wygrał Puchar Hopmana pokonał Kacpra 6:2, 7:6 (3).

W deblu Żuk i Matuszewski zostali rozstawieni z czwórką. Najpierw legionista wziął rewanż na Panfilu, który grał w parze z Kozielskim (6:1, 6:2). Potem Polacy wygrali z Ukraińcami Jurijem Dzawakinem i Władysławem Orłowem (6:1, 6:0) i Manofowem z Ukrainy oraz George Tsivadze z Gruzji (2:6, 6:1, 10:6).

Finałowymi rywalami Kacpra i Piotra byli rodacy Kamil Gajewski oraz Szymon Walków. W starciu członków grupy Davis Cup Future Żuk z Matuszewskim po pasjonującym spotkaniu zwyciężyli 3:6, 6:2, 10:7. Tym samym wywalczyli trzeci zawodowy tytuł deblowy w karierze.

 W czerwcu Żuk i Matuszewski zwyciężyli w grze podwójnej podczas futuresa w Sopocie. W finale pokonali Kapasia i Majchrowicza. Potem wygrali wspomnianą imprezę w Szarm el-Szejk w październiku.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top