Ada Piestrzyńska urodziła się w 2004 roku. Świetnie spisywała się w gronie skrzatek, a pod koniec tego sezonu razem z trenerem Piotrem Sierzputowskim zdecydowała się na występy w gronie młodziczek, a więc zawodniczek, które mają nawet 14 lat. To była znakomita decyzja. Nasza zawodniczka w pięknym stylu wygrała turnieje w Gdańsku i Sobocie.


Najpierw Ada pojechała nad morze. W klubie GAT Gdańsk wystartowała w singlu i deblu. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej pokonała Weronikę Janiszek (6:0, 6:1). Jak się potem okazało, to był dla legionistki najłatwiejszy z pojedynków. Potem aż do finału musiała za każdym razem rozgrywać po trzy partię. W walce ćwierćfinałowej przeciwniczką Piestrzyńskiej była Martyna Szpakowska. Nasza zawodniczka wygrała 6:4, 3:6, 6:3. W kolejnej rundzie Ada wyeliminowała Julię Chybę po pasjonującym meczu 6:2, 5:7, 7:6.

W finale 12-latka zmierzyła się z rok starszą Zuzanną Smejlis. W pierwszym secie zdecydowanie lepsza była była zawodniczka AT Promasters Szczecin, która wygrała 6:2. Dwie pozostałe partie należały już bezsprzecznie do Ady, która zwyciężyła 6:2, 6:1. To był oczywiście jej pierwszy triumf turniejowy w gronie młodziczek.

W grze podwójnej Piestrzyńska w parze z Aleksandrą Wnuczek była w półfinale. Na początku grudnia Ada wystąpiła w kolejnym turnieju dla dziewcząt do lat 14. Tym razem zaprezentowała się z podpoznańskiej Sobocie. Tam scenariusz wydarzeń był bardzo podobny.

Co ciekawe, tenisistka Legii spotkała się z trzema tymi samymi rywalkami, co w Gdańsku. Ale po kolei. Nasza zawodniczka pokonała kolejno Hannę Koczan (6:0, 6:1), Aleksandrę Węgrzyn (6:3, 7:5), Chybę (6:0, 6:4), a w walce o finał Szpakowką 6:1, 6:1. W pojedynku o drugi tytuł z rzędu podopieczna Sierzputowskiego ponownie zmierzyła się ze Smejlis. Tym razem nie było żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Piestrzyńska zwyciężyła 6:1, 6:3. Wyraźnie po wynikach widać, że legionistka prezentowała się jeszcze pewniej niż kilka dni wcześniej na Pomorzu.

W deblu ponownie partnerką Ady była Wnuczek i ponownie dziewczynki odpadły w spotkaniu o finał.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top