17-letni tenisista naszego klubu bardzo dobrze zaprezentował się w seniorskim turnieju z cyklu PZT Tour. Kacper Żuk nie przegrał nawet seta i wygrał imprezę zorganizowaną przez Związek Tenisa Województwa Lubuskiego. W ciągu dwóch dni legionista rozegrał pięć pojedynków. We wszystkich pokazał bardzo dobrą dyspozycję. Zmagania były oczywiście rozgrywane na ulubionej nawierzchni "Żunia", a więc twardej.

W pierwszej rundzie Kacper pokonał 25-letniego Piotra Stefaniaka (6:1, 6:1). Potem wygrał 6:2, 6:1 ze starszym o siebie o rok Kamilem Stachem oraz z 24-letnim Patrykiem Janikiem (6:4, 6:2). W pojedynku o finał Żuk był lepszy od 20-letniego Pawła Zawiszy z klubu SKS Match Point Ślęza (6:2, 6:2).

W starciu o turniejowe zwycięstwo Kacper spotkał się z Kamilem Gajewskim. Obaj zawodnicy niedawno byli w Egipcie, gdzie startowali w futuresach ITF w Szarm el-Szejk. Po pierwszym secie, którego Żuk wygrał 6:0, rywal skreczował z powodu kontuzji ręki.

- To był świetny turniej. Można powiedzieć, że forma jego rozgrywania była błyskawiczna. Dwa dni grania i naprawdę duża dawka tenisa. Kacper wylosował jedną z dwóch forrund i dlatego musiał rozegrać pięć pojedynków. Niestety, finał z Kamilem Gajewskim trwał krótko, bo zaledwie sześć gemów. Po pierwszej partii przeciwnik musiał przerwać mecz z powodu bólu nadgarstka - opowiada dyrektor Akademii Tenisa Legii Warszawa Lech Sidor.

- Impreza była świetnie zorganizowana. Pula nagród duża, nocleg i obiady dla ćwierćfinalistów za darmo - dodaje trener.