strona archiwalna

Tydzień temu zawodniczki KT Legia do lat 12 w pięknym stylu wywalczyły złote medale drużynowych mistrzostw Polski w Zabrzu. Teraz starsze koleżanki okazały się zdecydowanie najlepsze w zmaganiach juniorek, które przeprowadzono na obiektach SKT Centrum Bydgoszcz. 16-letnia Anna Hertel i rok młodsza Stefania Rogozińska-Dzik w niedzielnym finale wygrały z AZS Poznań.


Nasza drużyna była rozstawiona z jedynką i w pierwszej rundzie, która była ćwierćfinałem miała wolny los. W sobotnim półfinale przeciwniczkami Anny i Stefanii były zawodniczki Sopot Tenis Klub.

Legionistki pokazały wielką siłę. W pierwszym pojedynku Rogozińska-Dzik zmierzyła się z Dorotą Szczygielską. Nasza tenisistka, która w tym roku zrobiła ogromny postęp wygrała 6:0, 6:1.

W drugim starciu singlowym Hertel jeszcze bardziej przekonująco, bo bez straty gema 6:0, 6:0 pokonała Martę Bogucką.

Debel oczywiście nie miał już znaczenia, ale nasze zawodniczki podeszły do niego bardzo poważnie. Stefania i Ania wygrała z Dorotą oraz Martą 6:0, 6:0.

W niedzielnym finale walka na korcie była zdecydowanie bardziej zacięta. Rywalkami warszawianek były tenisistki AZS Poznań. Jak się potem okazało, sprawa złotego medalu rozstrzygnęła się w singlach.

A te były niezwykle ciekawe. Najpierw Stefania zmierzyła się z groźną Wiktorią Rutkowską. Po dobrym meczu reprezentantka KT Legia wygrała 6:3, 6:4.

W drugim pojedynku świetnie spisująca się w drugiej części sezonu Hertel spotkała się z Julią Sokołowską. To było znakomite, emocjonujące widowisko. Ania pewnie wygrała pierwszą partię 6:2, ale w drugiej rywalka podniosła poziom gry i zwyciężyła 6:4. Decydowała zatem trzecia odsłona.

W niej legionistka od początku prezentowała się lepiej. Ostatecznie wygrała 6:3. Wtedy już nasze zawodniczki, które pojechały na turniej z trenerem Marcinem Bieńkiem mogły cieszyć się z mistrzostwa Polski. Mecz deblowy nie został rozegrany.

W zeszłym sezonie nasz zespół w składzie Ada Górczyńska i Alicja Sierzputowska zdobył srebro.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top