Podobnie jak latem, także i teraz legioniści zdominowali rywalizację kadetów. Latem nasi zawodnicy wywalczyli drużynowe mistrzostwo Polski, a Daniel Michalski zdobył złoto w singlu. Teraz podczas zimowej odsłony takich zmagań reprezentanci KT Legia okazali się najlepsi podczas rywalizacji na trawiastych kortach KS Górnik Bytom. W finale 2:1 pokonali gospodarzy.


Zespół KT Legia został rozstawiony z numerem drugim. W pierwszym spotkaniu, które było ćwierćfinałem, trójka naszych zawodników zmierzyła się z zawodnikami AT Angelique Kerber Puszczykowo. Kwestia awansu do półfinału była rozstrzygnięta po starciach singlowych.

Najpierw znakomicie zaprezentował się Maciej Ziomber, który bez trudu wygrał Witoldem Konopką 6:1, 6:2. W drugim pojedynku Michalski nie dał szans Bartoszowi Pilaczyńskiemu. Zwyciężył 6:2, 6:1. W meczu deblowym na sztucznej trawie w Bytomiu zaprezentował się także Filip Kolasiński. Jego partnerem był Michalski. Po znakomitej grze legioniści pokonali 6:4, 6:1 z Konopką oraz Pilaczyńskim.

Półfinałowymi przeciwnikami warszawskiego zespołu byli tenisiści klubu Krzycka Park Wrocław. Kapitan drużyny Marcin Hertel zdecydował się na nieco inną taktykę. Jako pierwszy zagrał Daniel Michalski. Najlepszy kadet ostatniego sezonu wygrał po zaciętej walce z Makarym Adamkiem 7:5, 6:1.

Potem w singlu zaprezentował się Kolasiński. Jego przeciwnikiem był Gabriel Biliński. To był równie ciekawy mecz, jak Michalskiego. Pierwszą partię legionista wygrał pewnie 6:1, ale w drugiej do samego końca walczył o zwycięstwo. Ostatecznie był lepszy w stosunku 7:5. Spotkanie gry podwójnej nie miało już znaczenia, ale nasi tenisiści potraktowali je poważnie. Ziomber i Kolasiński pokonali 6:1, 6:4 Bilińskiego i Adamka. Finał był bardzo ciekawy.

Przeciwnikami byli gospodarze, a więc zawodnicy KS Górnika Bytom. Kapitan Hertel ponownie zdecydował się na roszady w zestawieniu. Na tzw. "pierwszej rakiecie" zaprezentował się Ziomber. To był wyjątkowy mecz, który na długo zostanie w pamięci naszego reprezentanta.

Pierwszą odsłonę z Wojciechem Kasperskim Maciej przegrał aż 0:6. Potem nastąpiła cudowna metamorfoza. Dwie kolejne partie Ziomber wygrał w wielkim stylu 6:2, 6:1. Wiadomo było zatem, że mistrzostwo KT Legia może zapewnić sobie już w drugim pojedynku.

Michalski zmierzył się z Julianem Radoniem. 16-latek ze stolicy zwyciężył 6:3, 6:2. Tym samym Daniel wywalczył trzeci złoty medal mistrzostw Polski kadetów w tym sezonie. Później rozegrano jeszcze debla. Kolasiński i Ziomber ulegli Kasperskiemu oraz Wojciechowi Markowi 6:7 (7), 3:6.

Ten sukces oznacza, że w grudniu legioniści w zimowych, drużynowych mistrzostwach Polski zdobyli trzy złote medale. Oprócz tego kadetów, najlepsze były juniorki i kadetki.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top