Przed rokiem do dalekiej Australii pojechał jeden przedstawiciel naszego klubu, a więc Kacper Żuk. Teraz kończącemu w tym roku 18 lat legioniście będzie towarzyszyła koleżanka Iga Świątek. 15-latka po raz pierwszy wystąpi w juniorskim Australian Open. Najpierw jednak oboje sprawdzą się w prestiżowym turnieju AGL Loy Yang Traralgon Junior International. Impreza ma rangę Grade 1.


Ponad dwudziestogodzinna podróż Kacpra i Igi rozpoczyna się w niedzielę. To właśnie tego dnia razem z trenerką przygotowania fizycznego Jolantą Rusin oraz selekcjonerem kadry kadetek oraz juniorek Mikołajem Weymannem polecą do Melbourne. W ostatnich dniach legioniści ćwiczyli na twardych kortach w Warszawie.

- Po przylocie będzie pięć dni przygotowań i aklimatyzacji. Potem oczywiście start w Traralgon. Po treningach jest bardzo pozytywnie nastawiony do najbliższych występów. Trudno powiedzieć, w jakiej Iga jest formie. Zobaczymy po pierwszych meczach. Na pewno wszyscy, którzy startują w imprezie AGL Loy Yang, jaki i w Australian Open mocno trenowali. Pytanie, kto dał z siebie więcej - mówi trener Świątek Piotr Sierzputowski.

W poprzednim sezonie Żuk w Traralgon zaprezentował się znakomicie. W parze z Piotrem Matuszewskim wygrał rywalizację deblową. W singlu po pięknej walce przegrał z najlepszym juniorem świata 2016 roku, a więc Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Dla Świątek występy w AGL Loy Yang i Australian Open będą debiutanckimi. W zeszłym roku nasza tenisistka świetnie zagrała we wszystkich trzech juniorskich turniejach wielkoszlemowych. Dzięki genialnym startom nie tylko tam, ale także w innych imprezach rangi ITF Juniors zajmuje teraz 13. miejsce w światowym rankingu. Oczywiście, jest najwyżej notowaną Polką.

Żuk, który ćwiczył w stolicy z Lechem Sidorem jest na 23. pozycji i jest najlepszym juniorem naszego kraju.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top