strona archiwalna

Kariera młodej legionistki rozwija się coraz lepiej. Po dwóch medalach, złotym i srebrnym w rywalizacji drużynowej skrzatów w zeszłym roku oraz złocie w deblu, teraz Malwina Rowińska wywalczyła wicemistrzostwo w singlu oraz tytuł w grze podwójnej. Zmagania odbywały się w Lublińcu. 


W poprzednim sezonie Malwina znakomicie spisywała się w walce drużynowej. Ekipa KT Legia w świetnym stylu zdobyła dwa medale. Najpierw latem na kortach ziemnych wicemistrzostwo, a potem w grudniu na twardych w Zabrzu złoto.

Teraz Rowińska pięknie zagrała w mistrzostwach Polski skrzatów, które odbyły się na obiektach w Lublińcu, a zorganizowała je Fundacja Tenis Częstochowa.

W rywalizacji singlowej legionistka, która dopiero w marcu kończy 12 lat pokonała kolejno Laurę Stypułę (6:0, 6:0), Olivię Bergler (6:2, 6:0), Anastasię Bozovą (6:3, 6:4), a w starciu o finał Weronię Ewald (6:4, 6:2).

W spotkaniu o złoto Malwina zmierzyła się Darią Górską, a więc partnerką deblową w Lublińcu. To było bardzo dobre widowisko, w którym nieco lepsza była reprezentantka Olimpii Poznań. Daria wygrała 7:6, 6:1. Nasza tenisistka może być jednak z siebie dumna. W poprzednim sezonie odpadła w czempionacie w pierwszej rundzie.

W deblu na warszawiankę i zawodniczkę z Wielkopolski nie było mocnych. W finale Rowińska z Górską zmierzyły się parą Ewald-Julia Kiwior. Po zaciętej batalii "nasza dwójka" zwyciężyła 6:4, 7:6.

Rok temu Rowińska także wywalczyła mistrzostwo Polski w deblu w kategorii skrzatów. Wtedy jej partnerką była inna zawodniczka Olimpii Zuzanna Kubacha, która teraz startuje już w gronie młodzików.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top