17-letni zawodnik naszego klubu wkrótce będzie miał szansę sprawdzenia się z najlepszymi juniorami w Europie. Daniel Michalski został zaproszony przez ITF i Tennis Europe na specjalny 18 & Under Tour. Zmagania, które poprzedzi zgrupowanie rozpoczną się w lutym.


Do Polskiego Związku Tenisowego, a potem do naszego klubu przyszedł oficjalny list z zaproszeniem dla legionisty. Razem z Michalskim pojedzie jeszcze trzech innych młodych tenisistów z naszego kraju oraz trener. Na początek zawodnicy z Polski i pozostałych uczestniczących państw spotkają się w stolicy Mołdawii, a więc Kiszyniowie.

Legionista dzięki znakomitym startom w poprzednim roku jest już na 168. miejscu w rankingu ITF Juniors. Dzięki temu spełnił wysokie kryteria i może pojechać na najbliższe turnieje. Kandydatów było naprawdę dużo.

- Jestem zaszczycony, że mogę poinformować, że ITF i Tennis Europe zapraszają Daniela Michalskiego, aby wziął udział w trzech turniejach w lutym. Fundacja Grand Slam Develompent sponsoruje ten projekt - napisał w specjalnym liście szef ITF/Tennis Europe Development  Hrvoje Zmajic.

Po krótkim obozie w Mołdawii w dniach 4-5 lutego, tenisiści od 6 do 12 będą walczyć w Trofeul D.Sturdza w Kiszyniowie. Impreza ma rangę Grade 2. Potem młodzi zawodnicy przeniosą się do rosyjskiego Almietjewska w dalekim Tatarstanie (Grade 3).

Na koniec uczestnicy specjalnego programu ITF i Tennis Europe pojadą do Kazania. Tam będą walczyć w dniach 20-26 lutego w turnieju Yeltsin Cup w Kazaniu. To będzie najważniejsza z rywalizacji, bo ma ona rangę Grade 1. Każdy z uczestników będzie musiał wziąć udział we wszystkich trzech turniejach.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top