strona archiwalna

Jak wszyscy wiedzą, Legia Tennis Schools jest integralną częścią Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Z radością chcemy poinformować o rozpoczęciu współpracy LTS z Legia Soccer Schools. W ramach wspólnego projektu młodzi zawodnicy trenujący piłkę nożną będą mogli uczestniczyć w darmowych zajęciach tenisa.


Dla wszystkich regularnie uczęszczających na treningi Legia Soccer Schools (dzieci od 3. do 14. roku życia) mamy specjalną propozycję. Zapraszamy na dwa darmowe treningi, aby zapoznać się z nową dyscypliną i spróbować sił na korcie. Wszystkich zainteresowanych zaprosimy później do regularnych treningów i do rozpoczęcia nowej przygody w ramach Legia Tennis Schools!

Zapisy na próbne treningi Legia Tennis Schools:
Dagmara Sinkiewicz / kom: +48 518 499 389
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie www.legiatenis.com

Czym jest Legia TENNIS SCHOOLS?
Legia TENNIS SCHOOLS to treningi tenisa dla zawodników poniżej 10. roku życia, które odbywają się według systemu Tenis 10. Oznacza to, że wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Dzięki temu już trzylatki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem!

Ponadto, zajęcia w Akademii Tenisa Legia Warszawa przeprowadzane są według autorskiego programu szkolenia Legia Tennis Schools. Podczas godzinnego treningu, dzieci nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, takie jak forehand i backhand, ale i wszechstronnie się rozwijają, trenując przy tym takie umiejętności, jak koordynacja, czy szybkość.

________________________________

Jak wyglądają treningi Legia TENNIS SCHOOLS?

Treningi Legia TENNIS SCHOOLS trwają pełną godzinę zegarową. Dzieci trenują w małych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand czy backhand. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie. Bez względu na wiek, dzieci realizuję te same zadania, lecz o różnym, dostosowanym do ich wieku poziomie trudności. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze.

________________________________

Jak przygotować się do treningów Legia TENNIS SCHOOLS?
Na treningi Legia TENNIS SCHOOLS należy ubrać się w strój sportowy, posiadać buty na płaskiej podeszwie oraz mieć ze sobą wodę. Jest również możliwość wypożyczenia rakiet na czas zajęć (bez dodatkowych opłat). Służymy również pomocą w doborze i kupnie odpowiedniego rozmiaru rakiet.

________________________________

Co warto jeszcze wiedzieć na temat treningów Legia TENNIS SCHOOLS?
W każdej godzinie treningowej odbywają się zajęcia kilku grup równocześnie, różniących się stopniem zaawansowania zawodników (od początkujących do zaawansowanych). Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł dołączyć do odpowiedniej dla siebie grupy treningowej.

________________________________

Korzyści z uczestnictwa w treningach Legia TENNIS SCHOOLS dla całej rodziny
Wraz z rozpoczęciem szkolenia Legia TENNIS SCHOOLS, wyrabiane są każdemu zawodnikowi (bezpłatne) licencje Tenis 10 (do wyrobienia licencji potrzebne są: imię, nazwisko oraz adres zamieszkania), które dają możliwość uczestnictwa w Turniejach Tenis 10 oraz reprezentowania Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Stając się zawodnikiem Legii, dzieci wraz z rodzicami mają również możliwość chodzenia (bezpłatnie) na wszystkie mecze Legii odbywające się na Stadionie Legii Warszawa na Trybunę Rodzinną.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top