Absolutnie po tym meczu nie możemy narzekać, bo i tak to jest wyjątkowy rezultat. W piątkowym finale debla podczas juniorskiego Australian Open zmęczenie dało jednak o sobie znać. Iga Świątek wystąpiła po raz 17. w ciągu 14 dni, a jej partnerka Maja Chwalińska 13. Legionistka i reprezentantka BKT Advantage Bielsko-Biała po pięknej walce uległy kanadyjsko-amerykańskiej parze Bianca Vanessa Andreescu - Carson Branstine 1:6, 6:7 (4). 


Iga i Maja rozpoczęły debiutancki udział w juniorskim Australian Open po intensywnym poprzednim tygodniu w Traralgon. Świątek wygrała tam singla i debla, a Chwalińska była w drugiej rundzie gry pojedynczej. 

W Melbourne obie 15-latki kapitalnie zaprezentowały się w deblu.

W drodze do wielkiego finału Polki nie straciły nawet seta. Kolejno wyeliminowały parę australijską Mays-Popovic (6:2, 6:2), Tajwankę Cho i Japonkę Naito (6:3, 6:4), Amerykanki Mossmer oraz Johnson (6:2, 7:5) i w starciu o decydujące spotkanie japońsko-tajski debel Nagata-Naklo 6:2, 6:1.

Finałowymi rywalkami okazały się urodzone w 2000 roku Bianca Vanessa Andreescu - Carson Branstine. 

W pierwszej partii przeciwniczki z Ameryki Północnej były zdecydowanie lepsze. Szybko przełamały naszą parę i to dwukrotnie. Iga i Maja miały problemy z bardzo mocną grą nieco starszych konkurentek. Znakomicie serwowała Branstine, a Andreescu wcale jej nie ustępowała.

Drugi set był zdecydowanie lepszy dla Polek. Wprawdzie na początku Świątek i Chwalińska straciły podanie, ale ambitną walką odrobiły straty. Do rozstrzygnięcia w tej części potrzebny był tie-break. W nim nasze tenisistki prowadziły 4:3, ale potem przegrały cztery kolejne akcje.

Finał juniorskiego Australian Open w deblu to znakomity prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Przypomnijmy, że legionistka i zawodniczka z BKT po raz pierwszy w karierze występowały na Antypodach. 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top