Rywalizacja na kortach Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber w Puszczykowie zawsze wywołuje dodatkową motywację. Tym razem właśnie tam odbyły się zimowe halowe mistrzostwa Polski krasnali, a więc zawodników do lat 10. Znakomicie w imprezie pod Poznaniem spisał się reprezentant KT Legia Jan Nowacki. Nasz tenisista na nawierzchni dywanowej wywalczył srebro w singlu i złoto w deblu. To kolejny udany start dziewięciolatka w tym roku.


 W grze pojedynczej Janek był rozstawiony z nr 2. Po wolnym losie w 1/16 finału kolejno pokonał w 1/8 przedstawiciela gospodarzy Akademii Angie, Kęsego (6:3 6:3). Następnie w ćwierćfinale, po zaciętym pojedynku, wyeliminował Miśkiewicza (MMKT Łęczyca) 6:4 7:5, a w półfinale Błusia (Olimpia Poznań) 6:3 6:4.

W finale Jaś zmierzył się z dobrym kolegą i partnerem deblowym, a więc turniejową jedynką, Grzegorzem Zemłą. Zdecydowanie lepszy okazał się Grzegorz, który od początku imprezy prezentował znakomitą formę. Wygrał 6:0 6:2.

W turnieju deblowym Jaś z Grzesiem rozstawieni z nr 1 nie mieli sobie równych. W 1/8 finału mieli wolny, a w kolejnej fazie pokonali Kęsego i Błusia w stosunku 7:6 6:4.

W półfinale nie dali większych szans Stańczykowi (MKT Łódź) i Miśkiewiczowi. Zwyciężyli 6:2 6:2.

Spotkanie o mistrzostwo Polski było popisem naszej dwójki. Nowacki i Zemła bez trudu pokonali 6:3 6:3 Kluczyńskiego (Matchpoint Komorów) i Kosińskiego (ST Szczawno Zdrój). Zawody obserwowała była liderka światowego rankingu i triumfatorka zeszłorocznych Australian oraz US Open Andżelika Kerber.

Warto dodać, że w dniach 21-22 stycznia Janek wystąpił w turnieju w klubie KT Break. Tam okazał się najlepszy w singlu.

- Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesów syna. W mistrzostwach Jaś osiągnął maksimum tego, co było do zdobycia przy aktualnej swojej formie i możliwościach. Ten sukces jest efektem ciężkiej pracy, poświęcenia i zaangażowania na treningach. W wyrównanych meczach, a w szczególności w meczu ćwierćfinałowym z Miśkiewiczem zaważyło doświadczenie zdobyte podczas rywalizacji w skrzatach, w których Jaś gra już od września 2016 roku. Warto dodać, że w tym momencie w rankingu PZT jest 102. a przecież jest o dwa lata młodszy od większości przeciwników - mówi mama legionisty Marta Litwin-Nowacka

Teraz po krótkim odpoczynku Jaś będzie kontynuował grę w skrzatach. Głównym celem jest doskonalenie umiejętności i poprawienie pozycji w rankingu. Nowacki chciałby wystąpić także w prestiżowych turniejach w kategorii zielonej jak Legia Tennis 10's Cup i letnich mistrzostwach Polski krasnali w Piotrkowie Trybunalskim.

Trenerami Jasia są Adam Paprocki i Aleksandra Rosolska. Za przygotowanie fizyczne odpowiada Tomasz Damszel. 


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top