Za nami pierwsza odsłona zimowej edycji turniejów Legia Tennis 10's Cup. W tym roku zmagania odbywają się w rocznikach 2007-2011. Jest także nowość, a więc kategoria dla najmłodszych adeptów tenisa. Ci urodzeni w latach 2012-2013 zmierzą się w grupie Legionki. Pierwsze zwycięstwo turniejowe ma po ostatniej rywalizacji reprezentantka KT Legia Pola Zawiślańska, która była najlepsza w kategorii niebieskiej. W finale w grupie pomarańczowej był Filip Kiryłło.


 W tym roku kategoria zielona to rocznik 2007, pomarańczowa 2008, czerwona 2009, a niebieska 2010-2011.

W ramach obecnego cyklu zaplanowano trzy turnieje, a całą edycję tradycyjnie zakończy Turniej Masters dla najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych edycji zostaną nagrodzeni pucharami, medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

Natomiast najlepsi z Turnieju Masters zostaną wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami oraz wyjątkowymi nagrodami, w tym voucherami na letnie obozy tenisowe oraz na treningi Legia Tennis Schools. Dodatkowo na turniejach pojawiać się będą zaproszeni przez nas goście, między innymi piłkarze Legii Warszawa oraz znana wszystkim maskotka Legii – Miś Kazek! Warto startować w każdym turnieju, ponieważ wewnętrzna punktacja da przepustkę do Turnieju Masters. Dodatkowo dla wszystkich, którzy będą regularnie grać w turniejach przewidziane są zaproszenia na mecze piłkarskiej Legii na sektor rodzinny.

Nowością jest kategoria Legionki, Jest ona przeznaczona dla 3-4 latków, czyli dla zawodników, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tenisem, lecz nie są jeszcze gotowi na turniejową grę punktową. W turnieju mogą brać także udział zawodnicy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z rakietą tenisową. Wystarczy strój sportowy oraz dobre chęci.

W pierwszym turnieju wystartowało około 100 młodych zawodniczek i zawodników.

W kategorii zielonej wśród dziewczynek najlepsza okazała się Alicja Koczocik z WTS Orzeł Warszawa, a u chłopców równych sobie nie miał znany z poprzednich edycji Hubert Plenkiewicz (AG Tenis Chorzowska Radom).

W grupie pomarańczowej najlepsi byli Inka Wawrzkiewicz z STK Sopot oraz Dawid Kiełb. Zawodnik MKT Stalowa Wola w finale pokonał legionistę Filipa Kiryłłę.

W gronie ośmiolatków, a więc w kategorii czerwonej wygrała dobrze znana na naszych kortach Oliwia Sybicka z MKT Stalowa Wola. Wśród chłopców triumfował Igor Piotrowski z klubu TT Score Elbląg.

Zmagania najmłodszych z grupy niebieskiej należały do Poli Zawiślańskiej z KT Legia Warszawa i Adama Sobola z AG Tenis Chorzowska.

Drugi turniej Legia Tennis 10's Cup odbędzie się 11 lutego, a kolejny 4 marca. Masters zaplanowano na 8 kwietnia. Zapraszamy!


 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top