Trójka znakomitych zawodników naszego klubu startowało w Moldova Open, a więc juniorskim turnieju ITF rangi Grade 2. Najlepiej spisała się niespełna 16-letnia Stefania Rogozińska-Dzik, która była w półfinale rywalizacji podwójnej, gdzie jej partnerką była Weronika Falkowska z Radomia. Mecze na twardej nawierzchni wygrywali także Kacper Żuk i Daniel Michalski.


Rogozińska-Dzik, dla której to był trzeci w tym sezonie start w juniorskiej imprezie walczył w singlu i deblu. W obu drabinkach spisała się bardzo dobrze.

W grzej pojedynczej 148. Obecnie zawodniczka rankingu ITF Juniors pokonała Malis Yasar ze Szwecji (6:1, 6:4) oraz Rosjankę Marię Solnyszkinę (6:4, 6:2). W starciu o półfinał przegrała 3:6, 4:6 z jedną z faworytek imprezy, Mihaelą Loreną Marculescu z Rumunii 3:6, 4:6.

W rywalizacji podwójnej Stefania grała razem z Weroniką Falkowską. W parze z tenisistką AT Masters Radom legionistka zaprezentowała się bardzo dobrze.

„Nasza dwójka” była w półfinale, gdzie uległa 4:6, 6:2 (7:10) ukraińskiej parze Andriejewa-Starodupcewa. Dla Rogozińskiej-Dzik to jeden z najlepszych wyników w juniorskiej karierze.

Żuk i Michalski grali razem w deblu. Po wygraniu pierwszego spotkania z Mołdawianami Dontu i Nofitem 6:1, 6:2 w ćwierćfinale mieli spotkać się z rumuńską dwójką Abrudan-Boitan. Z powodu lekkiej urazu Kacpra mecz legioniści oddali walkowerem.

W singlu Kacper i Daniel zgodnie odpadli w drugiej rundzie.

Tymczasem w eliminacjach halowego futuresa ITF we włoskim Bergamo startowała Iga Świątek. Zrobiła to z powodzeniem. W turnieju o puli nagród 15 tysięcy dolarów pokonała Włoszki Valentinę Lia 6:0, 7:5 i Micheli Xibilię 6:1, 6:1. 

W poniedziałek początek głównej rywalizacji.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top