Ponownie przyjechali z całej Polski. Jeszcze raz walczyli, umacniali znajomości, cieszyli się i czuli rozczarowanie. Taki był drugi turniej z cyklu Legia Tennis 10’s Cup. W kategorii zielonej, a więc w tej „najstarszej” podczas obecnej edycji najlepszy okazał się legionista Jan Nowacki. W grupie niebieskiej, czyli w gronie najmłodszych w półfinale był inny reprezentant KT Legia Gustaw Skwarło.


W tym roku kategoria zielona to rocznik 2007, pomarańczowa 2008, czerwona 2009, a niebieska 2010-2011. W ramach obecnego cyklu zaplanowano trzy turnieje, a całą edycję tradycyjnie zakończy Turniej Masters dla najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych edycji zostaną nagrodzeni pucharami, medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

W drugim turnieju w gronie najstarszych, a więc kończących w tym roku 10 lat dziewczynek świetnie zaprezentowała się niestowarzyszona Melania Rybarkiewicz, która w pierwszym turnieju w tej edycji nie startowała.

Zmagania chłopców były popisem Jana Nowackiego. Legionista, który niedawno został wicemistrzem Polski w singlu i złotym medalistą w deblu wygrał rywalizację na naszych kortach.

W finale Nowacki zmierzył się z Piotrem Sadłowskim z UKS Żak Suwałki. To było ciekawe spotkanie.  Po zaciętym boku Janek pokonał rywala z Podlasia 4:3 (5), 4:2.

W grupie czerwonej ponownie najlepsza okazała się Oliwia Sybicka. Zawodniczka MKT Stalowa Wola świetnie spisywała się w poprzedniej edycji naszego turnieju. Teraz zanotowała drugi triumf z rzędu. U chłopców najlepszy był Igor Piotrowski z TT Score Elbląg.

Grupę pomarańczową wygrali Stanisław Mossakowski z AM Tenis Warszawa oraz Hanna Kołak z STT Fakro Nowy Sącz.

Wśród najmłodszych, a więc w kategorii niebieskiej wzięło udział 15 zawodników. Najlepszy okazał się Adam Sobol. Dla młodego tenisisty AG Tenis Chorzowska to był drugi turniejowy tytuł po kolei. Tym razem rywalizacja odbywał się koedukacyjnie.

- Nasi reprezentanci pokazali, co to jest charakter legionisty. Mimo że były to pierwsze starty i nowe doświadczenia dla adeptów tenisa, to widzieliśmy u uczestników walkę o każdy punkt. Gratulacje za walkę należą się dla wszystkich legionistów, a w szczególności dla Gucia Skwarło, który zajął trzecie miejsce w grupie niebieskiej - mówi trener KT Legia Jędrzej Domaszewicz.

Trzeci turniej z cyklu 4 marca. Zapraszamy.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top