To, co wyprawiała w ostatnim tygodniu na ziemnych kortach w Bergamo niespełna 16-letnia legionistka pewnie jeszcze długo pozostanie w pamięci jej i rywalek. Iga Świątek w wielkim stylu najpierw przeszła przez eliminacje do turnieju Internazionali di Bergamo Trofeo FAIP Perrel, a potem pokonała pięć kolejnych rywalek i wywalczyła najważniejszy jak dotąd w zawodowy tytuł w karierze. Impreza we Włoszech miała rangę futuresa ITF o puli nagród 15 tysięcy dolarów. Ponad trzy miesiące temu tenisistka KT Legia była najlepsza w Sztokholmie.


W październiku ubiegłego roku Świątek wystartowała w Szwecji w turnieju profesjonalnym z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. To był jej debiut w zawodowym tourze. Jak się potem okazało, wyjątkowy. Po świetnym zaprezentowaniu się w kwalifikacjach, równie znakomicie zagrała w głównej drabince. W pierwszym starcie w historii zdobyła tytuł i premierowe punkty do rankingu.

Teraz wzięła udział w nieco większej imprezie we Włoszech. Iga, która przed tymi zmaganiami zajmowała 836. miejsce w klasyfikacji WTA Tour, także musiała najpierw walczyć w eliminacjach. Od początku pokazała, że jest w znakomitej formie i na ziemnych kortach w Bergamo będzie groźna dla wszystkich rywalek. Łącznie Świątek rozegrała siedem pojedynków.

W drodze do drabinki głównej wyeliminowała Włoszki Valentinę Lia 6:0, 7:5 i Michelę Xibilię 6:1, 6:1. Potem przyszły kolejne niesamowite wyniki. Legionistka kolejno wygrywała z z Włoszką Vereną Meliss (1016) 6:1, 6:1, Susan Bandecchi ze Szwajcarii (950.) 6:1, 6:1, Słowaczką Chantal Skamlovą (424,) 6:1, 6:0 oraz w starciu o finał z Tatianą Pieri z Włoch (875.) 6:0, 6:2.

Spotkanie finałowe było zdecydowanie najciekawsze ze wszystkich w wykonaniu Igi we Włoszech. Przeciwniczką była dziesięć lat starsza reprezentantka gospodarzy Martina Di Giuseppe. 348. tenisistka światowego rankingu walczyła znakomicie, ale jeszcze lepiej grała Świątek.

Polka zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 i tym samym zdobyła drugi zawodowy tytuł w karierze. - Nigdy nie widziałam tak silnie uderzającej młodej tenisistki - powiedziała Di Giuseppe.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top