To będzie dla 18-letniego zawodnika KT Legia wspaniałe doświadczenie. W sobotę dowiedzieliśmy się, z kim w pierwszej rundzie challengera we Wrocławiu zagra Kacper Żuk. Legionista dostał od organizatorów tzw. dziką kartę. O komentarz poprosiliśmy Lecha Sidora, trenera naszego znakomitego tenisisty oraz dyrektora sportowego Akademii Tenisowej Legii Warszawa. 


- Na początku chciałbym zacząć od podziękowań dla organizatorów i dyrektora turnieju Pawła Jarocha za możliwość konfrontacji Kacpra z graczami światowego formatu we Wrocław Open 2017. Pozycja najlepszego polskiego juniora, gracza sklasyfikowanego na 50. miejscu w światowym rankingu, przekonała włodarzy wrocławskiej imprezy o tym, że warto zainwestować w młodego gracza.

Los skojarzył legionistę z numerem 1. nadchodzącego turnieju. Paul-Henri Mathieu, bo o nim mowa zajmuje obecnie 101. miejsce w rankingu ATP, ale nie można zapominać, że w kwietniu 2008 roku był 12. rakietą świata. Francuz w karierze wygrał cztery zawodowe tytuły i zarobił na korcie ponad sześć milionów euro.

-Stawał w szranki z takimi tuzami światowych kortów, jak Federer, Del Potro czy Djoković, a wygrywał m.in. z Wawrinką, Dawidienką czy Dimitrowem. Wydaje się, że najlepsze lata urodzony w Strasbourgu gracz ma już za sobą, ale trzeba pamiętać, że jest to zawodnik ze światowej czołówki - komentuje Sidor.

- Przed Kacprem z pewnością tenisowa przygoda życia, lekcja z której trzeba czerpać garściami, bo nie wiadomo, ile przyjdzie czekać na mecze z graczami o takiej renomie i biografii. Od Australian Open, gdzie Żuk dotarł do półfinału gry deblowej i kilku turniejach z serii ITF, czas na przekroczenie drzwi z tabliczką ATP!

- Ciężko trenowaliśmy i wyniki są tylko kwestią czasu. Ten mecz będzie taką przysłowiową "wisienką na torcie", nagroda za determinację i powrót do wysokiej formy oraz sprawności po ciężkiej kontuzji. Spotkanie z Francuzem zostanie rozegrany najwcześniej we wtorek, ale środa też wchodzi w grę. O ostatecznym terminie dowiemy się w niedzielny wieczór. Trzymajcie kciuki nie tylko za Kacpra, ale za wszystkich polskich tenisistów, bo to doskonała okazja, żeby nałapać punktów i otworzyć sobie drzwi do lepszych turniejów na cały sezon - dodaje Lech Sidor.

To bez dwóch zdań będzie mecz życia dla Kacpra i wielki dzień dla tenisa w Legii Warszawa!

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top