Najlepszy polski junior i jednocześnie zawodnik KT Legia dostał od organizatorów "dziką kartę" i dzięki temu we wtorek miał wspaniałą szansę sprawdzenia się z utytułowanym rywalem. Kacper Żuk w pierwszej rundzie challengera Wrocław Open przegrał z 12. kilka lat temu tenisistą rankingu ATP Paulem-Henrim Mathieu 3:6, 4:6. Nasz 18-latek zaprezentował znakomitą grę i w obu setach stracił tylko po jednym podaniu.


Żuk po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w turnieju profesjonalnym. Wcześniej grał w imprezach juniorskich, w tym m.in. w wielkoszlemowym Australian Open do lat 18.

Teraz dostał szansę debiutu w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger Tour. Kacper miał trochę pecha w losowaniu, bo trafił na najwyżej rozstawionego 35-latka z Francji. 

- Ciężko trenowaliśmy i wyniki są tylko kwestią czasu. Ten mecz będzie taką przysłowiową "wisienką na torcie", nagrodą za determinację i powrót do wysokiej formy oraz sprawności po ciężkiej kontuzji - mówi trener zawodnika Lech Sidor.

Kacper nie przestraszył się jednak doświadczonego rywala, który w karierze wygrał cztery imprezy ATP i teraz jest 99. tenisistą świata. Legionista radził sobie naprawdę dzielnie i widać było, że nie obawia się przeciwnika. Dobrze serwował i tylko dwa razy stracił podanie. Najpierw w czwartym gemie w pierwszej, a potem w piątym drugiej partii.

Żuk w obu odsłonach także miał szanse na odebranie serwisu rywalowi. W siódmym gemie pierwszej partii jedną, a w ósmym drugiej aż trzy. Rywal jednak dobrze zareagował, świetnie serwował. Widać było większe doświadczenie rywala, który ostatecznie obronił się w trudnej sytuacji i wygrał cały pojedynek 6:3, 6:4.

Kacper bez wątpienia z tego meczu wyciągnął znakomitą lekcję. Pokazał świetne zagrania i udowodnił, że przyszłość może należeć do niego.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top