strona archiwalna

Spodziewaliśmy się bardzo dobrego występu 15-letniej zawodniczki KT Legia w finale w węgierskim Gyorze, ale aż tak przekonującego zwycięstwa nie przewidzieliśmy. Iga Świątek pokonała w wielkim stylu Czeszkę Gabrielę Horackovą 6:2, 6:2. Starcie o trzeci profesjonalny tytuł naszej tenisistki w karierze trwało 49 minut.


Dla Świątek to był trzeci występ w imprezie rangi ITF w tym sezonie. W pierwszym wygrała turniej w Bergamo. Zmagania we Włoszech miały taką samą rangę jak te na Węgrzech. Pula nagród także wynosiła także 15 tysięcy dolarów. Potem Idze nie powiodło się we francuskim Le Havre. Teraz po bardzo udanych treningach przy Myśliwieckiej 4A pojechała na Węgry. I tam spisała się rewelacyjnie.

W pierwszej rundzie jej rywalka, którą była Ukrainka Sofia Kowalec skreczowała w drugim gemie. Potem legionistka w znakomitym stylu wyeliminowała Ninę Potocnik ze Słowenii. W ćwierćfinale miała walkower, bo Czeszka Diana Sumowa nie była w stanie wyjść na kort. W półfinale po pasjonującym, trzysetowym boju Iga okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy, Luki Nagymihaly.

Pojedynek o trzeci tytuł w karierze był prawdziwym popisem Świątek. W pierwszej i drugiej odsłonie łącznie pięciokrotnie odebrała podanie Gabrieli Horackovej. 25-letnia Czeszka nie miała absolutnie nic do powiedzenia. Młodsza o dekadę Świątek wybiła rywalce jakiekolwiek marzenia o zwycięstwie.

Legionistka mogła się cieszyć z trzeciej wygranej w zawodowym tourze, w którym tak naprawdę jest dopiero od października zeszłego roku. Wtedy w debiucie okazała się najlepsza w Sztokholmie. Po niedzielnym triumfie awansuje w rankingu WTA na początek siódmej setki.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top