Ponownie możemy być bardzo dumni z postawy zawodniczki KT Legia. Iga Świątek, która kilka dni temu skończyła 16 lat doszła do ćwierćfinału wielkoszlemowego juniorskiego French Open. W czwartek w walce o półfinał nieco lepsza okazała się od niej Rosjanka Marta Paigina.


Świątek pojechała do Paryża pokrzepiona świetnym występem w prestiżowym 58. Trofeo Bonfiglio. Tam w Mediolanie była w finale singla. Jeszcze nigdy wcześniej w turnieju rangi Grade A nie doszła tak daleko.

Po powrocie z Włoch miała dwa dni wolnego. Potem trenowała w Warszawie i w poprzedni piątek razem z trenerami Piotrem Sierzputowskim oraz Jolantą Rusin poleciała do Paryża.

Dziewiąta obecnie juniorka światowego rankingu we francuskiej stolicy została rozstawiona z piątką. W trzech pierwszych spotkaniach zaprezentowała fenomenalną dyspozycję.

Pokonała kolejno En Shuo Liang z Tajwanu (6:1, 6:2), Emilianę Arango z Kolumbii (6:2, 6:3) oraz Ylenę In-Albion. Mecz ze Szwajcarką trwał niespełna 40 minut i zakończył się rzadko spotykanym na tym poziomie wynikiem 6:0, 6;0.

Czwartkową, ćwierćfinałową rywalką legionistki była Marta Paigina. Rosjanka, która skończyła już 18 lat rzadko gra w turniejach juniorskich. Po raz ostatni występowała w takim gronie podczas zeszłorocznego US Open. Od dłuższego czasu skupia się na występach w profesjonalnym tourze. W rankingu juniorek jest dopiero 1213. W klasyfikacji WTA zajmuje jednak już 330. pozycję.

Od początku widać było, że przeciwniczka jest niezwykle wymagająca. Iga starała się z całych sił, ale starsza o dwa lata przeciwniczka wykorzystywała doświadczenie. Ostatecznie Świątek przegrała 2:6, 3:6.

Nasza wspaniała 16-latka wyrównała zatem najlepszy wielkoszlemowy singlowy wynik w karierze. Rok temu, także była w ćwierćfinale podczas French Open. To był jej debiut w tak wielkiej imprezie.

Teraz Iga będzie przygotowywała się do turnieju ITF Pro Circuit Warsaw Sports Group Open na kortach KT Legia. Początek imprezy 19 czerwca. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top