Niedziela była ostatnim dniem pierwszej edycji turnieju tenisowego kobiet Warsaw Sports Group OPEN 2017 (ITF Womens Circuit, pula nagród: 25 000 dolarów). Na kortach Klubu Tenisowego Legia przy ul. Myśliwieckej 4A rozegrano finały. W grze podwójnej triumfowała para rozstawiona z numerem 1. Białorusinka Wiera Łapko i Australijka Priscilla Hon, które pokonały polski duet Katarzyna Piter/Katarzyna Kawa 7:6(3), 6:4.


 Nasze tenisistki, rozstawione podczas WSG OPEN 2017 z dwójką, choć przegrywały w pierwszym secie 2:4, to doprowadziły do stanu 5:4 i miały do dyspozycji serwis. Niestety, w tej sytuacji więcej zimnej krwi zachowała para białorusko-australijska, która zwyciężyła w tie breaku. W drugiej partii Polki ani razu nie wyszły na prowadzenie i przegrały 4:6.

- Turniej była bardzo pozytywny, dziękuję polskiej publiczności – stwierdziła po meczu 26-letnia Kasia Piter, która w singlu osiągnęła w Warszawie półfinał.

W finale singla Włoszka Martina Trevisan (209. WTA) – rozstawiona z numerem drugim, pokonała Olgę Janczuk (Ukraina, 296 .WTA – rozstawiona z nr 8.). Grająca bardziej agresywny tenis, urodzona we Florencji, 23-latka wygrała z młodszą o rok Ukrainką 6:2, 6:4, po godzinie i 33 minutach gry.

- Kocham Warszawę, choć nie jest tak piękna jak Florencja. Chcę tutaj wrócić, bo to był dla mnie bardzo dobry tydzień – powiedziała Włoszka, której aby dostać się do kwalifikacji Wimbledonu brakuje dwóch miejsc w rankingu WTA. Obecna na kortach Legii trenerka Martiny, Tatiana Garbin (niegdyś ćwierćfinalistka Wimbledonu w grze podwójnej) stwierdziła, że już dawno nie widziała tak utalentowanej 16-latki jak Iga Świątek, która w 1. rundzie warszawskiego turnieju stawiła Trevisan twardy opór, przegrywając 2:6, 6:2, 2:6.

Nagrody oraz kwiaty wręczali tenisistkom, w obecności kamer i fotoreporterów, prezes Fundacji Warsaw Sports Group – Artur Bochenek, dyrektor turnieju WSG OPEN 2017 – Jerzy Hertel oraz prezes Toyota Motor Poland i Lexus Polska – Jacek Pawlak. Włoszka otrzymała czek na 3 919 dolarów, a Ukrainka musiała zadowolić się kwotą 2 091 USD.

Po finale singla miała także miejsce ceremonia wręczenia nagród w turnieju towarzyszącym imprezie ITF – WSG TENNIS'10 CUP. Mecze były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych (roczniki od 2008 do 2011), a uczestniczyły w nim dzieci z całej Polski.

Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję turnieju WSG OPEN i to najprawdopodobniej z podniesioną pulą nagród.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top