Legia Warszawa - sekcja tenisa

Na polskim rynku istnieje wiele podmiotów prowadzących swoją działalność w zakresie szkolenia tenisowego dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to kluby tenisowe, szkółki, instruktorzy oferujący lekcje prywatne. Wybierając najlepszą z możliwych opcji, czy to dla siebie, czy dla swoich dzieci, powinniśmy kierować się wieloma aspektami. Zarówno sportowymi, jak i organizacyjnymi.
Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego podczas wyboru powinieneś postawić właśnie na nas, co wyróżnia sekcję tenisa Legii Warszawa na tle innych klubów tenisowych - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Jesteśmy nie tylko integralną częścią Legii Warszawa, ale także klubem tenisowym wyróżniającym się wysokimi standardami sportowymi oraz organizacyjnymi. Pracujemy na autorskich konspektach treningowych, oferujemy zajęcia w grupach, prowadzimy indywidualne kariery utalentowanych młodych tenisistów - i nie tylko…

 

Legia Warszawa - sekcja tenisa

Licencja klubowa Polskiego Związku Tenisowego: LK/82/2018/MA 

W skład sekcji tenisa Legii Warszawa wchodzi:

  • Legia Tennis Schools - program nauczania gry w tenisa ziemnego dzieci do lat 10  
  • Akademia Tenisowa Legii Warszawa - szkolenie zawodników wszystkich kategorii wiekowych

Na bazie programu szkoleniowego TENNIS 10’s, opracowanego przez Polski Związek Tenisowy i International Tennis Federation, stworzyliśmy własne, autorskie konspekty treningowe, które są podstawą do prowadzenia zajęć dla dzieci poniżej 10 roku życia - w ramach projektu Legia TENNIS SCHOOLS.

Treningi tenisowe Legia TENNIS SCHOOLS są wspaniałą okazją do rozpoczęcia kariery tenisowej. Doskonałym potwierdzeniem tej tezy są osiągnięcia sportowe naszych podopiecznych - Ady Piestrzyńskiej i Janka Nowackiego, którzy swoje pierwsze kroki na korcie stawiali właśnie pod okiem trenerów Legii warszawa.

Prowadzimy kariery sportowe topowych polskich tenisistów młodego pokolenia – Igi Świątek, Daniela Michalskiego, Kacpra Żuka, Stefanii Rogozińskiej-Dzik, Weroniki Foryś i wielu innych. Nasi zawodnicy osiągają imponujące wyniki sportowe w kraju i na świecie. Iga Świątek ma na swoim koncie już cztery zawodowe tytuły!


Profesjonalne i kompleksowe szkolenia zawodnicze we wszystkich kategoriach wiekowych prowadzą licencjonowani trenerzy i instruktorzy, byli mistrzowie Polski. Pracują dla nas najlepsi trenerzy tenisa w Polsce, którzy wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz zawsze służą pomocą. Za szkolenie topowych zawodników odpowiadają m.in. Lech Sidor, Piotr Sierzputowski, Mikołaj Jędruszczak i Karol Duś. Za młodszych zawodników odpowiadają m.in. Jędrzej Domaszewicz oraz Bartłomiej Otłowski. Poprzez indywidualne podejście do każdego treningu, zawsze skupiają się na konkretnych zadaniach i dopasowują programy szkoleniowe dla swoich zawodników.


Prowadzimy zajęcia na terenie całej Warszawy, dzięki czemu każdy może wybrać dogodną dla siebie lokalizację treningów. Gwarantujemy profesjonalne przygotowanie kortów do zajęć, które zawsze są wyposażone w pachołki, znaczniki, drabinkę oraz inne atrybuty, które wzbogacają jakość przeprowadzanych treningów. Ponad to najmłodszym dzieciom, rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z tenisem, nieodpłatnie wypożyczamy rakiety tenisowe, a po zapoznaniu się z potrzebami służymy również pomocą w doborze i kupnie odpowiedniego sprzętu.


Poza aktywnościami na kortach tenisowych jesteśmy obecni na wielu eventach sportowych oraz piknikach rodzinnych. Od wielu lat wraz z Wielką Legią Warszawa dbamy o świetną zabawę podczas obchodów Dnia Dziecka, Mikołajek i meczy ligowych, organizowanych na stadionie naszego Klubu. Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem pikników Radia Kolor w podwarszawskim Powsinie, podczas których zapewniamy wiele sportowych emocji, nie tylko tenisowych! Współpracujemy z innymi sekcjami Legii Warszawa - m.in. z Judo Legia Warszawa, Legia Soccer Schools, Legia Basket Schools, Legia Hockey Schools, Legia Run Club. Zawsze czynnie uczestniczymy w życiu placówek, w których prowadzimy zajęcia i odpowiadamy za organizację animacji sportowych podczas dni otwartych, czy szkolnych uroczystości. Każde dziecko ma okazję spróbować swoich sił na treningu pokazowym, który prowadzony jest zgodnie z autorskim programem Legia TENNIS SCHOOLS.

Od wielu lat organizujemy obozy sportowe, na które przyjeżdżają młodzi tenisiści z całego świata – Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz większości krajów europejskich. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Prostejov Camp w czeskiej akademii tenisowej. Obóz ten ma charakter zgrupowania szkoleniowego i przeznaczony jest dla zawodników wszystkich dziecięcych i młodzieżowych kategorii wiekowych. W swojej ofercie mamy również wakacyjne obozy rodzinne na Mazurach i w Czechach - Family Sports Camp i Cross Fitness Camp, które co roku przyciągają coraz większą liczbę uczestników. Dla dzieci i młodzieży, które preferują podczas wakacji treningi w Warszawie organizujemy letnie i zimowe obozy stacjonarne – Legia Summer Camp oraz Legia Winter Camp.


Nasza aktywność skupia się również na popularyzacji tenisa poprzez organizację prestiżowych turniejów tenisowych z cyklu Legia Tennis 10’ Cup, które cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych tenisistów. Dla dzieci poniżej 10 roku życia oferujemy również możliwość udziału w drużynowych mistrzostwach Polski do lat 10 - TALENTIADA. Jest to idealna okazja nie tylko do reprezentowania Legii Warszawa na arenie ogólnopolskiej, ale także do pierwszej sportowej rywalizacji. W 2018 roku po raz drugi będziemy organizatorem międzynarodowego zawodowego turnieju tenisowego dla kobiet WSG Open - ITF Womens Circuit o punkty do rankingu WTA.


Organizujemy różnego rodzaju treningi tematyczne. Jedną z najciekawszych w ostatnim czasie okazały się Urodziny Młodego Legionisty. Poza tym w ofercie mamy LTS FAMILY DAY, który jest świetną propozycją dla rodziców na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem. To właśnie wtedy mają oni okazję doświadczyć, jak wielką pracę wykonują ich pociechy podczas treningów w Legia TENNIS SCHOOLS.

Będąc naszym zawodnikiem jest się przede wszystkim częścią wyjątkowej rodziny Legii Warszawa, największego klubu sportowego w Polsce, który posiada bogatą historię i wspaniałe tradycje. Nie zastanawiaj się długo, zapisz się do sekcji tenisa Legii Warszawa. Z nami spełniaj swoje sportowe marzenia!  ZAPRASZAMY.

 

Zapisy do szkoły tenisa i tenisowego przedszkola prowadzą nasi trenerzy-koordynatorzy:

  • DZIECI (Tenis 10), MŁODZIEŻ i DOROŚLI:
    - Paweł Marciszewski - tel. 518 447 518 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • ZAWODNICY:
    - Piotr Sierzputowski - tel. 519 085 607 -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po wstępnych ustaleniach z trenerem-koordynatorem zarejestruj uczestników zajęć na koncie opiekuna. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń lub wyślij maila do biura Akademii Tenisowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełnij formularz kontaktowy.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Akademię Tenisową Legia Warszawa wyłącznie w celu odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny. Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania i usuwania.

captcha

.

.

.

Facebook

Google+

Twitter

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

ForBET wspiera sekcje Legii Warszawa

Go to top