strona archiwalna

Tenisowe przedszkola - Program szkolenia dzieci do lat 10-ciu

W ramach naszej Akademii powstał program szkoleniowy nazwany TENNIS SCHOOLS, który oparty jest na wzorcach światowego programu TENNIS 10's, opracowanego przez International Tennis Federation i wprowadzonego na polskie korty przez Polski Związek Tenisowy. TENNIS SCHOOLS jest atrakcyjną formą nauki tenisa dla dzieci poniżej 10 roku życia, akcentującą przede wszystkim wszechstronny rozwój zawodnika. Cechą charakterystyczną tego programu jest dostosowanie wielkości kortu i siatki, rodzaju piłek oraz długości rakiet do wieku początkującego zawodnika. Dzięki temu już najmłodsi adepci mogą stawiać swoje pierwsze kroki na korcie tenisowym i szybko zacząć bawić się tym sportem.

 

Kategorie wiekowe w programie szkolenia dzieci do lat 10:

 • poziom niebieski - dzieci do 4-6 lat
 • poziom czerwony - dzieci do 7-8 lat
 • poziom pomarańczowy - dzieci do 9 lat
 • poziom zielony - dzieci do 10 lat

Podstawowe założenia i cechy programu TENNIS SCHOOLS:

 • skuteczna nauka gry w tenisa poprzez zastosowanie:
  - małej siatki
  - małego kortu
  - wolniejszych (niżej odbijających się), kolorowych piłek
  - lżejszych rakiet
 • nauka umiejętności przeprowadzenia rozgrzewki (dziecko zapoznaje się z ćwiczeniami rozgrzewającymi wszystkie parte ciała, akcentując pracę nóg, szybkość oraz koordynację)
 • nauka techniki podstawowych uderzeń (forehand, backhand, voley, serwis)
 • nauka pierwszej rywalizacji, w myśl zasady „fair play”
 • nauka bycia i funkcjonowania w grupie sportowej, w której panują reguły oraz porządek

 

Treningi przeprowadzane w ramach programu TENNIS SCHOOLS to dla dzieci nie tylko nauka techniki podstawowych uderzeń, to także możliwość rozwijania tak ważnej dla dzieci koordynacji ruchowej, oraz okazja do pierwszej rywalizacji, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

Szkolenie dostosowane jest do wieku dziecka i jego cech motorycznych. Wraz z rozwojem zawodnika zmienia się dla niego kort, na którym biega i piłka, którą odbija. Na godzinnych zajęciach poprzez zabawę poznaje podstawy tenisa, uczy się pracować w grupie oraz zaczyna samodzielnie podejmować decyzje związane z grą na punkty. Małymi krokami osiąga postępy, co jest bardzo ważne dla młodego zawodnika.


Czytaj więcej o TENNIS SCHOOLS

 

Kategorie wiekowe, rodzaj piłek, wymiary kortów (w stosunku do pełnowymiarowego kortu do tenisa):


 

.

.

.

Go to top