Akademia Tenisowa Legii Warszawa oraz jej autorski projekt Legia TENNIS SCHOOLS to jeden z najlepszych w Polsce systemów szkolenia dzieci do lat 10. Dzięki osiągnięciom naszych zawodników i pracy trenerskiej na najwyższym poziomie, nasz klub zwyciężył w konkursie Polskiego Związku Tenisowego i został uznany w 2015 i 2016 roku najlepszym Klubem Roku TENIS 10.

Rok 2018 był dla nas zdecydowanie przełomowy. Iga Świątek wygrała cztery turnieje zaliczane do rankingu WTA, juniorski ROLAND GARROS (debel) oraz kolejny juniorski Wielki Szlem – WIMBLEDON (singiel). W 2017 roku wygrała dwa turnieje zaliczane do rankingu WTA. W 2016 roku dwie nasze juniorki - Iga Świątek i Stefania Rogozińska-Dzik - zostały Drużynowymi Mistrzyniami Świata. Kacper Żuk został dwukrotnie powołany do reprezentacji Davis Cup, zdobył I miejsce w turnieju deblowym AGL Loy Yang Traralgon Junior Championships w Australii oraz został deblowym mistrzem Europy w Szwajcarii. Autorski program szkoleniowy Akademii Tenisowej ma na celu wyselekcjonowanie jak największej liczby perspektywicznych zawodników, stanowiących przyszłość Klubu poprzez współpracę z najlepszą kadrą trenerską.

Wzorem najlepszych na świecie Akademii również Akademia Tenisowa Legii Warszawa zaprasza na staże trenerskie, w ramach projektu edukacyjnego Legia COACHING.

Staż trenerski w Legii Warszawa to okazja do zapoznania się ze standardami pracy najlepszej szkoły tenisa w Polsce. Uczestnicy projektu Legia COACHING mogą liczyć na konsultacje warsztatowe z koordynatorami poszczególnych bloków sportowych. Głównym celem stażu jest poszerzenie wiedzy w każdym aspekcie z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Zapraszamy instruktorów i trenerów z całego kraju, studentów AWF i innych uczelni sportowych, byłych zawodników oraz wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tenisem. Oferujemy dwa programy szkoleniowe:

 

PROGRAM BASIC

Program szkoleniowy skupiony na autorskim programie Akademii Legia Tennis Schools, przeznaczony dla trenerów wiążących swoją przyszłość ze szkoleniem najmłodszych adeptów tenisa. LTS oparty jest na wzorcach światowego programu TENNIS 10’s, który został opracowany przez International Tennis Federation i skutecznie wdrożony w działanie Akademii Tenisowej Legii Warszawa. W trakcie trwania stażu praktykant uczestniczy w 30 godzinach szkoleniowych w ciągu miesiąca. Stażyście zostaje przypisany trener-opiekun Stażu. Program ma na celu przekazanie stażystom wiedzy praktycznej, ale także teorii istotnej w skutecznym prowadzeniu treningów dla dzieci.

W programie stażu:

 • zapoznanie się z całym programem szkoleniowym LTS, konspektami programu oraz zasadami ich tworzenia
 • uczestnictwo w treningach wszystkich grup wiekowych programu LTS, współprowadzenie treningów
 • współprowadzenie treningów grupowych na podstawie konspektów programu LTS wszystkich grup wiekowych
 • spotkania teoretyczne z trenerami i twórcami programu LTS

 

PROGRAM PRO

Program szkoleniowy dla osób pragnących poznać działanie Akademii na wszystkich poziomach jej funkcjonowania. Stażysta uczestniczy w treningach Akademii Tenisowej dzieci, młodzieży, osób dorosłych i zawodników, a także zapoznaje się ze sposobem funkcjonowania projektu Legia Tennis Schools. Stażyście zostaje przypisany trener-opiekun stażu. W trakcie trwania stażu uczestniczy w 90 godzinach szkoleniowych (30 godzin w miesiącu). Szkolenie w bloku Programu PRO trwa 3 miesiące i opiera się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

W programie stażu:

 • zapoznanie z programem szkoleniowym Legia Tennis Schools, opartego na wzorcach światowego programu TENNIS 10’s, opracowanego przez International Tennis Federation i skutecznie wdrożonego w działanie Akademii Tenisowej Legii Warszawa:
  - zapoznanie się z całym programem szkoleniowym LTS, konspektami programu oraz zasadami ich tworzenia,
  - uczestnictwo w treningach wszystkich grup wiekowych programu LTS,
  - współprowadzenie treningów grupowych na podstawie konspektów programu LTS wszystkich grup wiekowych,
  - spotkania teoretyczne z trenerami i twórcami programu LTS.
 • uczestnictwo w treningach ogólnorozwojowych w Centrum Przygotowania Motorycznego (CTP) Enel-Sportu oraz Akademii Tenisowej Legii Warszawa
 • uczestnictwo w treningach młodzieżowych amatorskich i zawodniczych (grupowych i indywidualnych), współprowadzenie treningów, opracowywanie konspektów zajęć
 • uczestnictwo w indywidualnych treningach zawodniczych takich zawodników jak Iga Świątek, Kacper Żuk czy Ada Piestrzyńska
 • spotkania teoretyczne z trenerami tenisowym oraz twórcami projektu Legia Tennis Schools

 

Po zakończeniu stażu każda osoba otrzymuje Certyfikat Akademii Tenisowej Legii Warszawa potwierdzający odbycie stażu wraz ze skonkretyzowaniem zakresu programu, w jakim stażysta uczestniczył oraz potwierdzającego zdobyte przez niego umiejętności. Dla najlepszych stażystów istnieje możliwość późniejszego zatrudnienia w Akademii Tenisowej Legii Warszawa.

 

Inwestycja:

 • Legia COACHING - program BASIC: 100 zł
 • Legia COACHING - program PRO: 300 zł

 

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym biurem.
tel. +48 518 447 518, tel. +48 798 001 228, e-mail: akademia@legiatenis.com

 

Do zobaczenia na treningach Akademii Tenisowej Legii Warszawa!

 


Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

Go to top