Podstawą działalności Akademii Tenisowej Legia Warszawa jest nauka gry w tenisa ziemnego.

Pierwsze treningi najmłodsi adepci zaczynają już od trzeciego roku życia. Cała piramida szkolenia zbudowana i oparta jest na najlepszych wzorcach stosowanych we wszystkich najlepszych akademiach i szkołach tenisowych w Europie i na świecie. Zajęcia najmłodszych grup prowadzone są przez dobrze wyselekcjonowaną grupę trenerów z doświadczeniem zawodniczym, posiadających predyspozycje pedagogiczne do pracy z dziećmi. W myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie” nasi podopieczni przechodząc na wyższe szczeble szkolenia posiadają podstawową wiedzę i umiejętności, które ułatwiają pracę kolejnym trenerom.

Następnym etapem szkolenia, podczas którego nasi trenerzy wypatrują nieoszlifowane diamenty jest kategoria Tenis 10, którą obejmuje system szkoleniowy Legia Tennis Schools, oparty na wzorcach światowego programu T10 opracowanego przez International Tennis Federation. (czytaj: TENNIS SCHOOLS). Wszyscy nasi zawodnicy w wieku od 4 do 10 lat szkoleni są wg. spójnego systemu ukierunkowanego na grę w turniejach, ponieważ już najmłodsi adepci tenisa mogą sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników w czterech kategoriach wiekowych programu Tenis 10.

Dla najzdolniejszych zawodników zostały utworzone grupy zawodnicze, które mają na celu podnosić ich umiejętności i ulepszać technikę pod kątem przyszłej kariery. Jednym z przykładów, który przeszedł tę drogę jest Ada Piestrzyńska, zawodniczka wyróżniająca się na tle swoich rówieśników, biorąca udział i odnosząca sukcesy w międzynarodowych turniejach tenisowych z cyklu od ETA U12 do ETA U16.

Ostatnim szczeblem naszej piramidy szkoleniowej jest profesjonalny tenis na poziomie juniorskim i seniorskim. Wyselekcjonowana grupa zawodników na co dzień trenująca w naszej Akademii objęta jest kompleksową opieką Fundacji Warsaw Sports Group (www.sportsgroup.pl), która zapewnia im najlepsze z możliwych warunki do rozwoju kariery zawodniczej. W chwili obecnej naszymi sztandarowymi postaciami są Iga Świątek oraz Kacper Żuk. Ta dwójka należy do ścisłej światowej czołówki juniorskiej oraz stawia pierwsze kroki w turniejach rangi WTA oraz ATP.

Wierzymy, że wśród trenujących u nas adeptów tenisa nasza doświadczona kadra trenerska wyłoni i wyszkoli kolejne pokolenia tenisistów, które pójdą w ślady Igi i Kacpra.

 

Stypendia zawodnicze

Wnioski o przyznanie stypendium prosimy kierować do trenera Marcina Bieńka: marcin.bieniek@sportsgroup.pl

Dokumenty - Wzór wniosku o przyznanie stypendium zawodniczego

Kryteria przyznawania stypendium w Akademii Tenisowej Legii Warszawa na rok 2018:

od 100 zł do 500 zł (uznaniowo / miesięcznie)

 • perspektywiczni zawodnicy najmłodszych kategorii wiekowych (U10 / U12)

 

1000 zł + 250 zł (treningi + turnieje / miesięcznie)

 • zawodnik zakończył rok 2017 na miejscach 1-8 w swoim roczniku w rankingu PZT
 • zawodnik w roku 2017 zdobył medal Mistrzostw Polski (singiel / debel / mikst)
 • zawodnik w roku 2017 uczestniczył w minimum 3 turniejach międzynarodowych (TE / ITF / ATP / WTA), oraz zajmuje miejsce TOP 100 w swojej kategorii wiekowej
 • zawodnik w roku 2017 brał udział w rozgrywkach drużynowych reprezentując Akademię Tenisową Legia Warszawa
 • zawodnik zobowiązany jest do reprezentowania Akademii w rozgrywkach drużynowych w roku 2018

 

2000 zł + 500 zł (treningi + turnieje / miesięcznie)

 • zawodnik zakończył rok 2017 na miejscach 1-4 w swoim roczniku w rankingu PZT
 • zawodnik w roku 2017 zdobył medal Mistrzostw Polski (singiel)
 • zawodnik w roku 2017 uczestniczył w minimum 5 turniejach międzynarodowych (TE / ITF / ATP / WTA), oraz zajmuje miejsce TOP 50 w swojej kategorii wiekowej
 • zawodnik w roku 2017 brał udział w rozgrywkach drużynowych reprezentując Akademię Tenisową Legia Warszawa
 • zawodnik zobowiązany jest do reprezentowania Akademii w rozgrywkach drużynowych w roku 2018

 

Zasady wykorzystania stypendium Akademii Tenisowej Legii Warszawa:

 • stypendium przyznawane jest na cały rok 2018 (z wyłączeniem okresu wakacyjnego - lipiec/sierpień)
 • stypendium rozliczane jest w skali miesiąca
 • przyznane środki nie przenoszą się z miesiąca na miesiąc
 • przyznane środki do wykorzystania w pierwszej kolejności na pokrycie kosztów treningów w Akademii Tenisowej Legii Warszawa w dalszej kolejności na wyjazdy turniejowe
 • w sytuacjach wyjątkowych Akademia zastrzega sobie prawo zmiany kryteriów celem ułatwienia otrzymania stypendium

Akademia Tenisowa Legii Warszawa przyznaje stypendium w wysokości nie większej niż 50% miesięcznej należności za treningi, stając się tym samym partnerem Rodziców w prowadzeniu kariery sportowej zawodnika.

 


Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

Go to top